Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Peníze a zdravý selský rozum

Peníze a zdravý selský rozum

Dan Ariely

Délka: 12 h 18 min
Interpret: Zdeněk Mahdal
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 694 MB

Jak se vyhnout chybám při rozhodování ve finančních záležitostech a jak utrácet peníze rozumnějším způsobem. Od autora celosvětového bestselleru Jak drahé je zdarma?

– Proč při jakémkoliv placení tak strašlivě trpíme?
– Proč je tak jednoduché na dovolené zaplatit za totožný produkt několikanásobné částky, než které bychom za něj byli ochotni dát doma?

Peníze vnímáme jako čísla, uvažujeme o jejich hodnotě a množství, ale když v reálném životě peníze utrácíme, ve hře je víc emocí než racionálního přemýšlení. Jinými slovy, emoce hrají velkou roli při formování našeho způsobu, jak s penězi nakládáme. Když se třeba pokoušíme ušetřit, stanovit cenu věcí nebo když chceme zodpovědně utrácet, děláme ve výsledku špatná rozhodnutí.

Kniha obsahuje širokou škálu témat z každodenního života – od pasti „bezbolestného“ placení pomocí kreditních karet, přes skrytá nebezpečí řízení domácího rozpočtu až po svůdnou nástrahu, kterou představuje nevázané utrácení během dovolené.

Behaviorální ekonom Dan Ariely se při vzniku knihy Peníze a zdravý selský rozum spojil se spisovatelem Jeffem Kreislerem, aby společně zpochybnili naše základní představy týkající se ošidných vztahů mezi lidským mozkem a penězi. Ve své knize s humorem boří mnohé všeobecně rozšířené názory z oblasti nakládání s penězi a ukazují nám, jak překonat instinkty, které nás strhávají špatným směrem při rozhodování ve finančních záležitostech.

Audioknihu Peníze a zdravý selský rozum nejen o tom, co nás ovlivňuje v zásadních nákupních rozhodnutích, napsal behaviorální ekonom Dan Ariely. Čte Zdeněk Mahdal.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma