Obálka audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Zkáza Ďáblova akru

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021

Sirotčinec slečny Peregrinové #6

CAUL BYL VZKŘÍŠEN V KNIHOVNĚ DUŠÍ A JE MOCNĚJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV!

Poslední, co Jacob Portman uviděl, než svět zčernal, byla děsivá, důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor opět ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo utéct ze smyčky V a jak se dostali na Floridu, ale jednu věc ví naprosto jistě: Caul se vrátil. Poté, co jen o vlásek uniknou krvežíznivému netvorovi, se Jacob a Noor v Ďáblově akru znovu setkávají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi. Akr je sužován deštěm popela, krve a kostí – děsivou předzvěstí příchodu Caulovy armády. Osud celé říše podivných je nejistý! Zbývá poslední naděje – dopravit Noor na místo, kde se má setkat sedm emancipátorů, o nichž se píše v proroctví. Ale kde se toto utajené místo nachází?

RANSOM RIGGS
Narodil se v Marylandu na dvě stě let staré farmě a vyrůstal na Floridě, kde navštěvoval školu pro nadané děti. Studoval anglickou literaturu na Kenyon College a filmovou vědu na Univerzitě Jižní Kalifornie. Díky svému blogu (www.mentalfloss.com) i krátkým filmům, za které na internetu obdržel řadu cen, získal práci na příručce Sherlock Holmes pod lupou (č. 2018), publikaci související s filmem Sherlock Holmes z roku 2009. Je aktivním videoblogerem. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2011) byl jeho románovým debutem – posléze napsal pět dalších knih série i sbírku Povídky podivných.

VIKTOR DVOŘÁK
Narodil se v Českých Budějovicích. Po gymnáziu se přihlásil na DAMU a ke konci studia odešel do angažmá v Moravském divadle Olomouc. Tři roky poté se přesunul do Divadla Petra Bezruče v Ostravě, kde byl další tři roky členem hereckého ansámblu. Pak hostoval např. ve Východočeském divadle v Pardubicích a nakonec zakotvil v Městských divadlech pražských. Objevil se i v několika televizních seriálech jako Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě či Redakce, proslavil se ovšem zejména rolí Kryštofa Lébla v seriálu První republika.