Obálka audioknihy EGON - Děsná psina

Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2021

Petra Baďurová (1964) byla dvanáct let skutečnou paničkou skutečného psa Egona. Tou, které Egon říká panda, trochu je a trochu není. Je odpůrkyní polidšťování psů a ve své knize s nadsázkou, humorem a pochopením zúročila půl století svých zkušeností nejen se psy, ale také s jejich majiteli. Psi ji provázeli od dětství. Jsou jejím koníčkem. Vyhledávala je, vlastnila je, hlídala a cvičila je i mnohým přátelům. Nakonec založila úspěšný facebookový profil Egon - z mýho deníčku. Rozrůstal se den co den o fotky, historky a vzpomínky starého a už nemocemi zkoušeného německého ovčáka, až Egon jednou v noci odešel do psího nebe. Jeho panička tenkrát nad ránem v emocích sedla k počítači a slíbila fanouškům, kteří si oblíbili Egonův svérázný 'psí' styl vyprávění, že jeho příběh vydá knižně. Slib splnila, v roce 2019 vyšla od té doby už několikrát dotiskovaná kniha a v roce 2020 z ní Igor Bareš načetl 21 vybraných kapitol pro Český rozhlas Dvojka.

Audiokniha EGON - Děsná psina. Příběh jednoho psího seniora, jeho nesnesitelné paničky a shovívavého páníčka. Napsala Petra Baďurová, čte Igor Bareš.