Obálka audioknihy Jar v Jekaterinburgu

Interpret: Marián Miezga
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2021

Vincent prichádza na sibírsku výskumnú stanicu Belyj krot. Jeho úlohou je priblížiť vedu bežným ľuďom. V izbe hlboko pod zemou nachádza čas a pokoj na písanie novej knihy, do ktorej sa mu postupne vlievajú miestni vedci, ich objavy z permafrostu, sprievodkyňa Jelena i krajanka, ktorá uviazla na svojich cestách a nedokáže sa vrátiť domov. A kto vie, čo ukrýva starosta neďaleko za mestom...

Druhá kniha Lukáša Cabalu, ktorý bol so svojím debutom Satori v Trenčíne (Artforum, 2020) nominovaný do desiatky ceny Anasoft litera.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta Marián Miezga. Vyštudoval herectvo na VŠMU a od roku 2003 pôsobí v divadle Astorka Korzo´90. Poznáte ho nielen z filmov a seriálov, ale aj z bláznivej šou Partička či z charitatívneho projektu Bazár chalaňov, ktorý tvorí s hereckými kolegami Jakabom, Kemkom a Latinákom. Má dvoch synov a žije v Bratislave.

LUKÁŠ CABALA
Lukáš Cabala (1986) sa narodil v Trenčíne, ktorý je veľký ako New York. V roku 2011 spolu s rodičmi založil internetový antikvariát a dodnes ho vedie. Je čitateľom súčasnej a modernej svetovej prózy. Žije na severnej periférii mesta a vo voľnom čase sa venuje písaniu. V tvorbe ho priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti. Debutoval intímnou novelou Satori v Trenčíne (Artforum 2020), ktorá sa dostala do výberu ceny Anasoft litera a získala Cenu čitateľov Knižnej revue v kategórii Debut roka 2020.

nahrávka a mix BMT studio 2021
autor © Lukáš Cabala 2021
návrh obálky: © Jindřich Janíček 2021
interpret: Ⓟ Marián Miezga 2021
zvuk © Miroslav Králik 2021
hudba © SingleFX, Miro Králik 2021
réžia © Barbora Kardošová 2021
grafická úprava © Ryc Trable 2021
foto © Maroš Ďatko
This edition © WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava Ⓟ 2021 © 2021

Audiokniha Jar v Jekaterinburgu. Autor Lukáš Cabala, čte Marián Miezga.