Obálka audioknihy Bestie z Buckinghamského paláce

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Nová tlustá Walliamsovka je temná, dobrodružná, tajemná, pitvořivě legrační a odehrává se v Británii v roce 2120.

Londýn je v troskách, lidé mají hlad a na celou zemi padla temnota. Malý princ Alfréd, neduživý knihomol, nikdy neopustil bezpečí Buckinghamského paláce. Teď se ale i v palácových zdech dějí podivné věci - a Alfrédův život se má navždy změnit. Za temných nocí obchází po chodbách něco strašlivého. Když Alfrédovu milovanou maminku královnu odvlečou do Toweru, musí chlapec sebrat všechnu odvahu a vydat se na hrdin-skou výpravu, aby ji zachránil - a s ní i celý svět. S Alfrédem proběhneme tajné chodby Buckinghamského paláce, navštívíme věznici Tower, proplujme ponorkou zatopené metro, a to vše při zběsilém úprku před vševidoucím okem a lasery ozbrojenými strá-žemi. Jeho protivník je ale strašlivý. Příběh z mýtů a legend vás uchvátí až do svého napínavého konce.

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scenárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu (Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo). Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Je držitelem ceny Thálie a Český lev.
Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého
humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Audiokniha Bestie z Buckinghamského paláce – první FANTASY od Davida Walliamse. Čte Jiří Lábus.