Obálka audioknihy Deník mezi životem a smrtí – komplet

Deník mezi životem a smrtí – komplet

Marie Formáčková

Interpret: Jitka Sedláčková
Vydavatel: Seven Red
Vydáno: 2019
Série: Deník mezi životem a smrtí

Důvěrný deník známé herečky čtenáře provede neobyčejně těžkým obdobím života, kdy se Helena Růžičková potýká s těžkou nemocí.

MARIE FORMÁČKOVÁ
Narodila se v Benešově, je absolventkou Petrohradské a Karlovy univerzity, pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou, později byla šéfredaktorkou Květů a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih. Mimo jiné je autorkou knih Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později (o Júliu Satinském), Osudová láska Jaroslav Marvan, Kočka se špatnou pověstí, Opuštěné, konečně šťastné, Něžný drsňák Josef Hlinomaz, Gustáv Husák – tragédie jednoho osudu. Podílela se na sedmi knihách s Petrem Novotným, na deseti s Helenou Růžičkovou, na šesti s Josefem Dvořákem a osmi se Zitou Kabátovou. Je rozvedená, má syna Petra a dceru Lucii.

JITKA SEDLÁČKOVÁ
Narodila se v Praze, absolvovala DAMU a nastoupila do angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud přešla do Národního divadle v Brně a poté do pražského Divadle pod Palmovkou, kde zakotvila. Pohostinsky hraje i na dalších scénách, například v Semaforu, Viole, v Divadle Bez zábradlí či v Divadle v Řeznické. V roce 2001 založila vlastní divadelní agenturu, která působí v Malém Nosticově divadle. Vytvořila množství filmových a televizních rolí, uplatňuje se v dabingu. Hrála také v několika desítkách televizních seriálů, například v pokračováních Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí, Ulice, První republika, Polda a další. Je vdaná a má syna Filipa.

Audiokniha obsahuje všechny tři části Deníku mezi životem a smrtí o boji známé české herečky s rakovinou. Napsala Marie Formáčková ve spolupráci s Helenou Růžičkovou. Načetla Jitka Sedláčková.

Série Deník mezi životem a smrtí

Obálka audioknihy Deník mezi životem a smrtí I
Deník mezi životem a smrtí I
Obálka audioknihy Deník mezi životem a smrtí II