Deník mezi životem a smrtí III

Délka: 5 h 6 min
Interpret: Jitka Sedláčková
Vydavatel: Seven Red
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 288 MB

Audiokniha obsahuje třetí část Deníku mezi životem a smrtí o boji známé české herečky s rakovinou. Napsala Marie Formáčková ve spolupráci s Helenou Růžičkovou. Načetla Jitka Sedláčková.

Deník mezi životem a smrtí #3

Třetí pokračování deníkové výpovědi herečky o svém boji se zákeřnou nemocí, s rakovinou, zahrnuje období od 21. března do 26. července 2003.

MARIE FORMÁČKOVÁ
Narodila se v Benešově, je absolventkou Petrohradské a Karlovy univerzity, pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou, později byla šéfredaktorkou Květů a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih. Mimo jiné je autorkou knih Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později (o Júliu Satinském), Osudová láska Jaroslav Marvan, Kočka se špatnou pověstí, Opuštěné, konečně šťastné, Něžný drsňák Josef Hlinomaz, Gustáv Husák – tragédie jednoho osudu. Podílela se na sedmi knihách s Petrem Novotným, na deseti s Helenou Růžičkovou, na šesti s Josefem Dvořákem a osmi se Zitou Kabátovou. Je rozvedená, má syna Petra a dceru Lucii.

JITKA SEDLÁČKOVÁ
Narodila se v Praze, absolvovala DAMU a nastoupila do angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud přešla do Národního divadle v Brně a poté do pražského Divadle pod Palmovkou, kde zakotvila. Pohostinsky hraje i na dalších scénách, například v Semaforu, Viole, v Divadle Bez zábradlí či v Divadle v Řeznické. V roce 2001 založila vlastní divadelní agenturu, která působí v Malém Nosticově divadle. Vytvořila množství filmových a televizních rolí, uplatňuje se v dabingu. Hrála také v několika desítkách televizních seriálů, například v pokračováních Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí, Ulice, První republika, Polda a další. Je vdaná a má syna Filipa.

více

Série Deník mezi životem a smrtí

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma