Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zelené báje

Zelené báje

Petr Maděra

Délka: 2 h 40 min
Interpret: Kristýna Jedličková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 150 MB

Originální pohádkové příběhy, v nichž se snoubí krásná literatura s pochopením křehké rovnováhy ve světě přírody

Pod názvem Zelené báje se skrývá pět původních pohádek, které dávají odpověď na otázky, týkající se krajiny a přírody. Co se stane, až na našem ostrově vykácejí všechny stromy? K čemu je na světě obyčejná moucha? A kde se vzala ta dvanáctihlavá Povodeň? Proč mizejí celé hory? Jaký může být osud krajiny, ze které odejdou lidé?

Pohádky básníka a původním povoláním krajinného ekologa Petra Maděry, autora dnes již kultovního atlasu hub pro děti Houbeles pictus, vám na tyto a možná ještě pozoruhodnější otázky odpoví prostřednictvím krále stromů, ducha hory, hada hospodáříčka, mladého Metoděje nebo jen obyčejné kapky.

Srozumitelný a přístupný námět neotřelých pohádkových příběhů, které obsahují napětí, vtip, ekologické cítění, zelenou magii a bezmeznou fantazii, má ve své vypointovanosti didaktický podtext. Vnímavý malý posluchač se tak jeho prostřednictvím může naučit rozlišovat hranice dobra a zla a nasměrovat ho na stranu všeobecného prospěchu a sounáležitosti s přírodou.

Grafické řešení fyzického nosiče vzniklo ve spolupráci s ilustrátorkou původního knižního vydání Anetou Opekarovou a grafikem Lukášem Opekarem. Autorem hudby, ruchů a nejrůznějších zvuků je hudebník a pedagog Ondřej Tichý, který své vzdělávací programy realizuje posledních dvacet let napříč školami i hudebními institucemi.

Audiokniha Zelené báje, autor Petr Maděra, čtou Kristýna Jedličková a Kryštof Krhovják.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma