Já, Poutník

Délka: 29 h 23 min
Interpret: Martin Stránský
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.66 GB

Audiokniha Já, Poutník obsahuje thriller, jehož autorem je scenárista a producent Terry Hayes. Čte Martin Stránský.

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele.
Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…

Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník.

Poutník je přezdívka muže, který neexistuje. Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobě jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy.

Na první pohled pouhý kriminální případ, ač výjimečný a problematický, se ale jako mávnutím proutku změní v děsivý závod s časem, kde jde o mnohem víc než o vypátrání pachatele zločinu. Poutníkův protivník totiž podobně jako on nemá jméno ani tvář. Má však cíl, za nímž neúprosně kráčí: chce ve jménu svého Boha vykonat masovou pomstu. A našel si k tomu i prostředek, hrozivý a nemilosrdný, stejně jako je jeho nenávist.

Mimořádný debut – přeložený do více než dvaceti jazyku – kombinující prvky špionážního a kriminálního thrilleru ční vysoko nad průměr obou těchto žánru především díky mistrovskému zachycení souboje dvou géniu, z nichž každý sice stojí na opačné straně dobra a zla, oba však spojuje nepřízeň osudu a buldočí odhodlání.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma