Obálka audioknihy Bratrstvo křišťálu

Interpret: Eva Josefíková
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády - Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji do své party nepřijali. Záhy se s novými přáteli ujímá pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. Sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší i nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie.

VLASTIMIL VONDRUŠKA:
Český historik, publicista a autor historických románů a detektivek. Obdržel několik čtenářských cen. Je to nejpůjčovanější český autor v našich knihovnách v roce 2013.

EVA JOSEFÍKOVÁ:
Narodila se v roce 1990 v Uherském Hradišti, ale na tradiční Letní filmovou školu se už pár let nedostala. Je totiž jednou z nejžádanějších hereček mladé generace a času nazbyt opravdu nemá. Hvězdička filmů Fair Play, Vejška a seriálů Kosmo, Semestr nebo Modrý kód si přesto na přelomu roku dovolila zmizet na tři měsíce z civilizace. Momentálně je kvůli tomu bez angažmá, ale hojně obsazována je pořád.

Audiokniha Bratrstvo křišťálu je detektivka pro mládež i dospělé z rudolfínské Prahy. Napsal Vlastimil Vondruška, čte Eva Josefíková.