Obálka audioknihy Pověsti moravských, českých a slezských hradů

Pověsti moravských, českých a slezských hradů

Josef Pavel

Interpret: Barbora Hrzánová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019

Audiokniha Pověsti moravských, českých a slezských hradů obsahuje komplet tří audioknih s pověstmi z našich hradů, které dokreslují písně skupiny Čechomor. Napsali Josef Pavel, Josef Rauvolf a Naďa Moyzesová. Pověsti vyprávějí Miroslav Vladyka, Barbora Hrzánová, Radomír Pastrňák a Ewa Farna.

Po dva roky vycházely v Supraphonu na postupně magické příběhy, opředené kolem tajuplných míst hradů a zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vždy šlo o kombinaci vyprávěných pověstí s variacemi na lidové písně z nich vycházející, které nahrála kapela Čechomor. Autory úpravy lidových písní jsou Karel Holas a František Černý, v řadě hostů, doprovázejících kapelu Čechomor uslyšíme Cimbálovou muziku Martina Hrbáče a zpěvačku Ewu Farnu. Ta navíc několik příběhů čte. Jejími kolegy ve vyprávění jsou Barbora Hrzánová, Miroslav Vladyka a Radek Pastrňák.

Ti všichni umocnili svým vzrušujícím výrazem ve strašidelných příbězích nevyzpytatelnost ukrytých tajemství. Připravený komplet tak obsahuje celkem 21 příběhů a 24 písní.