Obálka audioknihy Karlík a velký skleněný výtah

Karlík a velký skleněný výtah

Roald Dahl

Interpret: Petr Čtvrtníček
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Skleněný výtah se vznáší tisíc metrů nad zemí. A Karlík míří vzhůru, do té nejúžasnější továrny na čokoládu!

Velký skleněný výtah se poklidně vznáší asi tisíc metrů nad zemí. Obloha je blankytně modrá. A všichni v kabině se tetelí vzrušením při představě, že budou žít ve slavné továrně pana Wonky. Kdo všichni? Přece Karlík Buckett a celá jeho rodina. Maminka s tatínkem, dědeček Pepa i babička Pepička, Dědeček Jiří a babička Jiřinka, někteří z nich dokonce ještě ani nestačili vylézt z postele. Pak se však stane nemilá nehoda a celá posádka se ocitne na oběžné dráze. Najdou tu nejen nově postavený Vesmírný hotel USA, ale i ty nejnebezpečnější tvory z celého vesmíru. Cesta za vlastní továrnou na čokoládu ještě zdaleka není u konce!

ROALD DAHL
Britský spisovatel norského původu. V osmnácti začal pracovat v Africe pro firmu Shell Oil, po vypuknutí druhé světové války vstoupil do Královského letectva a sloužil jako válečný pilot. Proslul coby autor mistrně vypointovaných povídek a ironických příběhů pro dospělé i neobvyklých a zábavných knih pro děti, z nichž mnohé byly také zfilmovány.

PETR ČTVRTNÍČEK
Vyrostl v Řeži u Prahy, vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu a v 80. letech působil v amatérském divadle Vrata. Od 90. let je vyhledávaným hercem, scenáristou, režisérem i recesistou. Je podepsán pod oblíbenými televizními parodiemi Česká soda, Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí, nebo Čobolkoviny. Už přes více jak dvě desetiletí vystupuje v Divadle Na Zábradlí a svéráznými postavami obohatil řadu filmových veseloher a tragikomedií i pohádek např. Kouř, Fany, Kuky se vrací, Pohádka pro Emu, Čert ví proč nebo Anděl Páně 2.

Nahrávka vznikla podle knihy Roalda Dahla Karlík a velký skleněný výtah vydané nakladatelstvím Pikola v roce 2019. CHARLIE AND THE GREAT GLASS ELEVATOR © Roald Dahl Story Company, 1972, 2019 ROALD DAHL is a registered trademark of The Roald Dahl Story Company Ltd. Z anglického originálu Charlie and the Great Glass Elevator, vydaného nakladatelstvím Puffin Books v Londýně roku 2016, přeložil David Petrů. Verše upravil Robin Král Translation © David Petrů , Robin Král 2010. Čte Petr Čtvrníček. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Karlík a velký skleněný výtah - pokračování pohádkového příběhu Karlík a továrna na čokoládu. Autor Roald Dahl, čte Petr Čtvrtníček.