Obálka audioknihy Trojská válka, Odysseovy cesty

Interpret: František Němec
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Legendární Illiadou (Trojská válka) a Odysseou (Odysseovy cesty), bájemi známými jako starořecké eposy připisované slepému pěvci Homérovi, v převyprávění spisovatele Eduarda Petišky uzavírá zvukovou podobu jeho knížky pro mládež Staré řecké báje a pověsti. Mimořádná interpretace předních herců činohry Národního divadla, umocněná téměř filmovou hudbou Jiřího Procházky povyšuje tento titul na jeden z nejlepších titulů současné audioprodukce v oblasti mluveného slova a přináší posluchači sváteční setkání s řeckou mytologií, která poznamenala počátky evropské vzdělanosti. Titul je doplněn slovníčkem antických jmen vyskytujících se v obou eposech.

Obsah:
1. Paris a Helena
2. Obléhání Troje a Patroklova smrt
3. Achileus, Hektor a Aiás
4. Trojský kůň
5. Odyssesus a Kyklop Polyfemos
6. Aiolos, Laistrygoni a Kirké
7. Stíny mrtvých
8. Sirény, Skylla a Charybda - 1. část
9. Sirény, Skylla a Charybda - 2. část
10. Fajákové
11. Odysseus na Ithace
12. Odysseus a Telemachos
13. Ženichové
14. Penelopa
15. Odysseův luk a sekery
16. Mír na Ithace

Trojská válka, Odysseovy cesty - část náležící do Řeckých bájí a pověstí autora Eduarda Petišky. Účinkují Taťjana Medvecká, František Němec a Petr Pelzer.