Obálka audioknihy Jan Vedral: Tantalův rod

Interpret: Ilja Racek
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2019

Zrození bohů, Tantalova muka a Námluvy Pelopovy zachycují prvotní spor lýdijského krále Tantala s bohy a jeho následky až po závod Pelopa s Oinomaiem.

Dramaturgie zvolila inscenační klíč, který nabízí zážitek ze hry posluchačům každého věku – nepředpokládá ani nevylučuje znalost mýtu. Režijní koncepce je založena především na neustálém toku energie, který vtáhne do příběhu i posluchače antikou zcela netknuté.

Režisér Aleš Vrzák se snaží především o opodstatnění starověkých mýtů ve spojitosti s dnešní dobou. Sází tedy na obecně platné přesahy mýtu, především "boj chaosu a řádu, který nikdy neskončil a nikdy neskončí".

Audiokniha Tantalův rod obsahuje první tři ze zamýšlených čtyřiadvaceti dílů mytologického seriálu Achájové. Autor Jan Vedral. Účinkují Ilja Racek, Lukáš Hlavica, Ivan Řezáč a další.