Obálka audioknihy Jabloňová panna, Zlatovláska

Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

KAREL JAROMÍR ERBEN
Karel Jaromír Erben byl český historik, právník, archivář, spisovatel, básník, překladatel a sběratel českých lidových písní a pohádek. K jeho významným dílům patří pohádky inspirované folklorem, které vyšly jako Soubor českých pohádek / Dlouhý, Široký a Bystrozraký , Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Pták Ohnivák a liška Ryška , Zlatovláska a další. Nejvíce však Erben proslul sbírkou Kytice z pověstí národních. Jde o jeho životní dílo tvořené sbírkou balad. Patří mezi jednu z nejslavnějších knih české literatury.

JIŘINA JIRÁSKOVÁ
Jiřina Jirásková byla česká herečka, od roku 1951 až do konce života byla dlouholetou umělkyní Divadla Na Vinohradech, kde stanula také na 10 let v postu ředitelky. Hostovala v pražském Národním divadle a v Činoherním klubu. Ve filmu vynikla v komedii Světáci, později ku příkladu v trilogii Slunce, seno…, ale i ve dvou vynikajících titulních dramatických rolích (Sestřičky, Fany).

Jabloňová panna, Zlatovláska – audiokniha obsahuje dvě pohádky z pera Karla Jaromíra Erbena. Vypráví Jiřina Jirásková.