Jak nebýt úplným blbcem

Délka: 2 h 50 min
Interpret: David Gruber
Vydavatel: David Gruber
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 160 MB

Jak nebýt úplným blbcem - audiokniha obsahuje motivační nahrávku, jejímž autorem i interpretem je David Gruber.

Pod žertovným názvem se skrývá svěží nahrávka na vážné téma: Jak vyžít ve stále náročnější a mnohdy stále nestydatější mezilidské komunikaci; převážně při práci, podnikání, budování kariéry, ale též v osobním životě. Kniha je modernizovaná nejčerstvějšími výzkumy a zkušenostmi z kurzů, tréninků, besed a zpětných vazeb autora.
Nahrávka se se díky svému názvu jistě hodí jako žertovný dárek někomu z kolegů (např. „šéfovi či kolegovi k narozeninám – a on ani neví, kdo přesně mu to dal“), ale také k přímému prostudování a pravidelnému poslechu přímo toho, kdo si ji pořídí.
David Gruber se zde poprvé pouští do „stručné kuchařky“, tj. bez jakéhokoliv teoretizování uvádí typické problémové situace (pomluva; šéf „nechce nic slyšet“; manipulátor na poradě; osočení pomocí polopravdy aj.) a hned nato konkrétní komunikační obranu, vhodnou reakci.

Brzy je však chtě nechtě respektována situace, že určitá jediná konkrétní komunikační obrana může někdy uspět, jindy ale selhat. A tak se začínají probírat různé typy lidí podle charakteru, temperamentu, osobnostních preferencí apod. Posluchač zde má systematickou typologii těch, na nichž závisí jeho komunikační a tím i pracovní úspěch. Typologie lidí z pera Davida Grubera je úplnou novinkou, většinou totiž dříve takový přístup spíše kritizoval.
Ale kontinuita Gruberových názorů je přesto zachována; ukazuje, že komunikační typ není nějaká stálá veličina, na níž můžeme vždy sázet při volbě komunikačního přístupu; ale že hodně závisí na prostředí-situaci a na momentální dispozici komunikujícího člověka.
Na závěr autor formuluje sedm zcela nových „komunikačních obrů“, tedy psychologických dovedností, které vám obecně umožní najít optimální reakci na jakoukoliv problémovou situaci. Jde o know-why, z nějž znalému čtenáři vyplyne vždy správné know-how. Znovu před vámi defilují konkrétní komunikační problémy obdobné těm úvodním, ale s vašimi reakcemi již podstatně vyspělejšími, moudřejšími, více variantními. Optimalizovanými na samou hranici umění možného.

Obsah:
1. K názvu knihy
2. Obsah
3. Konkrétní situace a vaše obrana v nich
4. Know-how, know-why a další know..
5. Kupa příčin nedorozumění v mezilidské komunikaci
6. Proč v mezilidské komunikaci převažuje nepohoda
7. Hippokratova odlišnost z antiky
8. Jeden člověk - různý typ v různých situacích
9. Proč se lidé vyhraňují
10. Racionální nebo emocionální typ
11. Míra spolupráce hemisfér
12. Každý pes jiná ves - Soutěživci a klídkovci
13. Rozdíl v životní zkušenosti
14. Lidé
15. Lidé
16. Rozdílnost podle okamžitého osobního zájmu
17. Řešení komunikačních problémů
18. Konkrétní situace
19. Závěr
20. Literatura a tiráž
21. Bonus - Sedm komunikačních obrů

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma