Obálka audioknihy Hořká múza

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2022

MRAZIVÝ HOROR O ZRŮDNÉ VÁŠNI A SLEPÉ POSEDLOSTI

Franz je spisovatel a netouží po ničem jiném, než aby mohl nerušeně psát. Osud se mu však podivnými způsoby staví do cesty… až do chvíle, kdy se mu zjeví přízrak zjizveného muže. Ten Franzovi předloží neodolatelnou nabídku: prostor pro tvorbu a inspiraci, pro kterou by nejeden člověk zabíjel. I přes vysokou cenu Franz nakonec souhlasí, aniž by tušil, čemu se pro svou slepou touhu upsal. Získá schopnost vidět očima přízraku a záhy ho pohltí děsivé vize vedoucí až na pokraj šílenství, už však není cesty zpět. Ve zvráceném díle, které společně s tajemným mužem tvoří, odhaluje hrozivě temnou minulost, jež se ho týká daleko víc, než by se kdy odvážil hádat.

EMIL KŘIŽKA
Emil Křižka (1973) je spisovatel, režisér, grafik, ilustrátor a návrhář knižních obálek. Na kontě má knihy Mysterium Tremendum (2015) a Hořká múza (2022). Vystudoval střední uměleckou školu v Uherském Hradišti, obor kamenosochař. Později se začal zabývat malováním, grafikou, psaním a režií. Natočil snímky Inspirace, Ruchoth Raoth a Hrana zlomu. 26. května vstoupí do kin jeho nový film – komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT. S rodinou žije v Rožnově pod Radhoštěm.

PAVEL RÍMSKÝ
Pavel Rímský je český herec a dabér, narozený v roce 1949 v Pardubicích. V roce 1972 dokončil studia na JAMU a získal své první angažmá v Hradci Králové. Později působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Realistickém divadle (nyní Švandovo divadlo), v Divadle v Dlouhé a od roku 1997 je členem Divadla na Vinohradech. Mnoho hereckých příležitostí také získal v televizních inscenacích a seriálech (např. Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí). Pavel Rímský má výjimečný hlas, který využil v mnoha rolích v dabingu, kde mimo jiné propůjčil svůj hlas Sylvestru Stallonovi. Pro Audiotéku načetl například knihy Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř – Gangster a Žralok.

Audiokniha Hořká múza – horor Emila Křižky čte Pavel Rímský. Režie Jakub Lejnar.