Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy V životech loutek

V životech loutek

TJ Klune

Délka: 17 h 35 min
Interpret: Saša Rašilov
Vydavatel: Audiotéka, Fantom Print, conQueer
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 992 MB

TJ Klune vás zve hluboko do srdce prapodivného lesa a na mimořádnou cestu rodiny poskládané z náhradních dílů.

Ve zvláštním, nenápadném domově postaveném ve větvích stromů žijí tři roboti – otcovský vynalézavý android Giovanni Lawson, mile sadistická mechanická ošetřovatelka a malý, neurotický vysavač. A žije s nimi i Victor Lawson, člověk. Jsou jedna rodina, schovaná a v bezpečí.

Poté, co Vic z blízkého šrotoviště zachrání a opraví neznámého androida s označením „HAP“, doženou Gia ozvuky temné minulosti, a to tím nejhorším možným způsobem. Stačí totiž jen jediná kapka krve z Victorovy dlaně, aby upozornila roboty z Giova předchozího života na to, kde se nachází. A zatímco se Vicův domov hroutí v plamenech, Gio je zajat a odvezen zpátky do své staré laboratoře ve Městě elektrických snů. Zbytek Vicovy nesourodé rodiny se tak musí vydat na cestu nehostinnou krajinou, aby Gia zachránil před vyřazením, nebo ještě hůř, před přeprogramováním.

Cestou za záchranou Gia musí Vic, zmítaný protichůdnými pocity zrady a náklonnosti k Hapovi, učinit rozhodnutí: Dokáže přijmout lásku s podmínkami?

TJ KLUNE
Travis John Klune, narozený 20. května 1982 v americkém státě Oregon, je americký autor fantasy a romantické LGBT+ fikce. Od svých osmi let psal fikci a jeho první kniha, Bear, Otter and the Kid (v Česku nevydáno), vyšla v roce 2011 jako odpověď na tehdejší stereotypy LGBT+ postav v literatuře. Klune se dočkal prvního ocenění s románem Into This River I Drown (v Česku nevydáno), za nějž získal cenu Lambda Literary Award za nejlepší gay romanci. Dům v blankytně modrém moři (2021) se stal bestsellerem New York Times a získal ocenění Alex and Mythopoeic Awards. Klune dříve pracoval v pojišťovnictví, ale psaní ho bavilo odmalička a jako mnoho spisovatelů začínal fanfikcemi. Jeho vzory jsou Stephen King nebo Terry Pratchett.

SAŠA RAŠILOV
Saša Rašilov (III.) se narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, sestra i bratr se také objevují u filmu). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražské DAMU (1990-94). Působil v mnoha divadlech, v současnosti je stálým členem souboru Národního divadla. Kromě vystupování v divadle má na kontě desítky televizních, filmových i rozhlasových rolí. Saša si udělal dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky (J. Depp) nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných dabérů u nás. Do jeho širokého rejstříku výborně zapadá i načítání audioknih.

Audiokniha V životech loutek, autor TJ Klune, překlad Kateřina Niklová. Čte Saša Rašilov, režie Helena Rytířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma