Obálka audioknihy Loupežnické pohádky

Interpret: Miloš Kopecký
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019

V první pohádce se seznámíme s loupežníkem Černovousem a dozvíme se co ho přivedlo k tomu, aby opustil své řemeslo a přesto stále zůstal loupežníkem. Jak se může stát z komedianta loupežník? To se dozvíme ve druhé pohádce o loupežníkovi Mackie Kudlovi. Příběh o loupežníkovi Goudovi posluchači uslyší v pohádkové písničce. Není loupežník jako loupežník. Loupežník Krutibrko chodí oblečený podle poslední módy a pracuje zásadně v bílých rukavičkách. Jeho příběh si poslechnneme ve čtvrté pohádce O ješitném loupežníkovi.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti.

Audiokniha Loupežnické pohádky obsahuje čtyři pohádkové příběhy od autora Emila Šalouna v podání legendárního herce Miloše Kopeckého.