Obálka audioknihy Počátek veškeré lásky

Interpret: Kateřina Jebavá
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2020

Stella, její muž Jason a čtyřletá dcera Ava působí jako šťastná rodina. Až do okamžiku, kdy stiskne zvonek neznámý muž, Mister Pfister, stalker, který se objevuje a mizí. Zanechává vzkazy ve schránce, je stále neodbytnější, Stellin život a život její rodiny se mění v peklo.

Judith Hermannová, hvězda německého literárního nebe, dosud své čtenáře uhranula třemi povídkovými tituly. Počátek veškeré lásky, její první, dlouho a napjatě očekávaný román, je příběhem o stalkingu, zranitelnosti a křehkosti lidského štěstí. Hermannová zde otevírá téma v současné společnosti více než aktuální: strach o vlastní bezpečí.

Román, který se čte tak tiše, lehce, jasně a opatrně, jako žádná jiná německá próza, co znám.
Volker Weidermann, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung

Audiokniha Počátek veškeré lásky vyšla s podporou Česko-německého fondu
budoucnosti.

JUDITH HERMANNOVÁ
Patří mezi nejznámější německé spisovatelky současnosti. Narodila se v roce 1970 v Berlíně, kde dodnes žije. Přes babičku je částečně Ruska. Vystudovala němčinu, filozofii a žurnalistiku. Debutovala ve svých osmadvaceti letech povídkovou knihou Letní dům, později (česky 1999). Prvotina ji vystřelila ke hvězdám: čtvrt milionu prodaných výtisků, překlady do řady jazyků, literární ceny, později zájem divadla a filmu. Následovaly tituly Nic než přízraky, Alice, Počátek veškeré lásky a Lettipark. „Necítím se být autorkou, jen někým, kdo se snaží psát,“ říká.

KATEŘINA JEBAVÁ
Herečka s širokým stylovým rozsahem, moderátorka a lektorka. Mimo rodné češtiny, hraje i v německém jazyce. První angažmá získala v legendárním divadle Husa na provázku. V současné době je na volné noze, spolupracuje s několika divadelními soubory, načítá audioknihy. Věnuje se podpoře rodin s dětmi, které mají postižení sluchu. Vytvořila unikátní kreativně-vzdělávací systém Lekce tandemového divadla.

Audiokniha Počátek veškeré lásky obsahuje románový příběh od autorky Judith Hermannové. Překlad Petr Štědroň, čte Kateřina Jebavá.