Obálka audioknihy Hermeneutika mystéria

Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2020

STRUKTURY MYŠLENÍ V DOGMATICKÉ TEOLOGII

Ctirad V. Pospíšil ve vzdělávacím cyklu nastiňuje základní periodizaci dějin teologie a osvětluje základní principy myšlení současné katolické dogmatické teologie. Dalšími tématy jsou například poměr mezi jednotou víry a pluralitou v teologii, způsob interpretace dogmat a vzájemný vztah teologů a učitelského úřadu církve. Autor zde zpřístupňuje překlady dvou významných dokumentů Mezinárodní teologické komise a Doktrinálního komentáře k Vyznání víry od kardinála Ratzingera. Autor do hloubky promýšlí vztah morální a dogmatické teologie, neboť všechny morální imperativy mají své evangelní kořeny.

CTIRAD VÁCLAV POSPÍŠIL
Prof. dr. Ctirad Václav Pospíšil, Th.D. (*4. března 1958 Trnava) je český římskokatolický teolog, profesor systematické teologie na teologické fakultě v Olomouci, Katolické teologické fakultě a Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Věnuje se i překladu teologických dokumentů a studií z románských jazyků. Je spoluzakladatelem České christologické a mariologické akademie.Od roku 1980 do roku 2013 byl členem franiškánského řádu. Po vystoupení z řádu byl inkardinován do pražské diecéze jako diecézní kněz a od 1. května 2016 byl ustanoven též výpomocným duchovním farnosti Praha-Kunratice.

Audiokniha Hermeneutika mystéria obsahuje 13 dílů vzdělávacího cyklu teologa Ctirada Václava Pospíšila.