Obálka audioknihy Deník Bridget Jonesové

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2017
Série: Bridget Jonesová

Bridget je svobodná třicátnice, která by – asi jako každý – ráda našla pravou lásku. Jen si musí dát pozor na určité typy mužů: alkoholiky, workoholiky, chorobné dlužníky, muže, co mají přítelkyni nebo jsou ženatí, misogyny, megalomany, šovinisty, citové vyděrače, parazity a zvrhlíky. Do toho je talent na trapasy, pochybuje o svém vzhledu a se svými konfrontacemi s opačným pohlavím či s hříchy proti zdravému životnímu stylu (Budu pít méně než čtrnáct skleniček alkoholu týdně. Přestanu kouřit.) se svěřuje svému deníčku.
Hlavně je s ní ale velká legrace!

Román byl roku 2001 zfilmován s Renée Zellwegerovou v hlavní roli. Adaptace druhého dílu se v kinech objevila roku 2004. A třetí film Dítě Bridget Jonesové dorazil do českých kin 15. září 2016.

Helen Fieldingová (*1959)
Narodila se v malém průmyslovém městečku Morley v hrabství Yorkshire. Vystudovala angličtinu na St. Anne College v Oxfordu a byla součástí Oxford revue na festivalu v Edinburghu roku 1978. Roku 1979 začala pracovat v BBC v magazínu Nationwide. Působila také jako vedoucí dětských a zábavních show, psala a produkovala dokumentární filmy o Africe. Tyto zkušenosti se staly základem jejího prvního románu Celebrity pro Afriku. V letech 1990-1999 psala pro několik periodik jako The Sunday Times, The Independent nebo The Telegraph. Její nejznámější román, Deník Bridget Jonesové, začal vycházet jako sloupek právě v The Independent. Byl tak úspěšný, že podle něj vzniklo několik knih a tři filmy.

Martina Hudečková (* 1964)
Dcera divadelního režiséra Václava Hudečka vystudovala pražskou konzervatoř, poté byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera. Následně působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. V televizi začala hrát ještě za studií, vystupovala v pohádkách, objevila se též v pořadech pro děti. Vedle divadla je její hlavní doménou dabing, v němž se časem vypracovala v jednu nejobsazovanějších hereček. Její hlas je mimo jiné neodmyslitelně spjatý s postavou Bridget Jonesové ve filmových adaptacích.

Deník Bridget Jonesové - audiokniha obsahuje audio verzi slavného deníku svobodné třicátnice. Autorka Helen Fieldingová. Čte Martina Hudečková.

Série Bridget Jonesová

Obálka audioknihy Bridget Jonesová: Láskou šílená