Obálka audioknihy Pohádky ze ZOO

Interpret: Marek Eben
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

První posluchačkou je malá gorilka Moja. Aby neplakala, každý po svém jí vyprávějí Aňa Geislerová, Marek Eben, Veronika Žilková, Tomáš Töpfer, Květa Fialová a Petr Brukner z divadla Járy Cimrmana pohádky o žirafě, velbloudovi, hrochovi, slonech, pelikánovi a kasuáru přilbovém. Protože se v zoologické zahradě zatím nenarodilo lvíče, není ani jeho kmotr, ale pohádka o lvuby neměla chybět, proto ji jako bonus čte Libuše Šafránková. Hudební doprovod je tvořen písničkami o zvířatech Petra Skoumala na texty Pavla Šruta a Emanuela Frynty.

Obsah:
1. Předehra I
2. Miminko
3. Předehra II
4. Velbloud a křídla
5. Jak velbloud nepochodil
6. Hoši hroši
7. Jeleni
8. O jedné sloní slečně
9. Sloní
10. Nejlepší jsou kasuáři
11. Klokan
12. Pelikán a zlatá rybička
13. Tygr
14. Jak žirafy závodily
15. Žirafa
16. O lvíčkovi
17. Medvědi a lidi

Pohádky ze ZOO - herci, kteří byli kmotry mláďat, narozených v pražské ZOO, nahrávají příběhy o svých kmotřencích jako Pohádky ze ZOO. Na audioknize účinkuje Aňa Geislerová, Marek Eben, Veronika Žilková, Tomáš Töpfer, Květa Fialová a další.