Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Obrana před Babišem

Obrana před Babišem

Johana Hovorková

Délka: 7 h 46 min
Interpret: Marcel Vašinka
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 438 MB

Vliv na média znamená i zásadní vliv na politickou situaci, a právě proto se tato kniha jmenuje Obrana před Babišem. Jde o obranu před kumulací ekonomické, mediální a politické moci, což znamená ohrožení svobody a demokracie.

Pavel Šafr od roku 1993 řídil řadu vlivných novin a časopisů, byl u důležitých změn, které se od sametové revoluce odehrály, a to nejen na celospolečenské úrovni – důsledky odchodu západních vydavatelství pocítil i sám na sobě. Od zlomového roku 2013, kdy Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, se nyní majitel MF DNES a Lidových novin navíc stal předsedou vlády. Proti této nestandardní je třeba českou společnost bránit. Kniha tak vypráví o složité cestě českých médií a politiky od snahy vybudovat demokratickou a svobodnou společnost až po období, v němž se zdá, že všechno, co se po pádu komunismu.

Obrana před Babišem je audioknižní rozhovor s Pavlem Šafrem, který popisuje změnu, jež se v České republice odehrála poté, co domácí oligarchové převzali mediální domy. Autorkou je Johana Hovorková. Načetli Marcel Vašinka a Klára Sochorová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma