Obálka audioknihy Astrid Parkerová má všechno v malíku

Astrid Parkerová má všechno v malíku

Ashley Herring Blake

Interpret: Eliška Nejedlá
Vydavatel: Audiotéka, conQueer
Vydáno: 2024
Série: Bright Falls díl 2

Série soudobých romancí Bright Falls pokračuje druhým dílem, který naplňuje teorii, že protiklady se přitahují.

Pro Astrid Parkerovou je jakékoliv selhání nepřípustné. Před rokem se rozešla se snoubencem a od té doby se soustředí na svou kariéru. (Její přátelé by řekli, že je prací posedlá; Astrid je ale prostě jen cílevědomá.) Když Astrid dostane nabídku, aby se jakožto interiérová designérka ujala renovací penzionu Everwood, okamžitě po ní skočí. A nejen proto, že se má tenhle projekt vysílat v televizi jako součást populárního renovátorského pořadu. Pro Astrid je Everwood ideální rozptýlení od zpackaných vztahů i příležitost, jak si konečně vydobýt uznání své panovačné matky.

Jenže Astrid vůbec nepočítala s Jordan Everwoodovou, vnučkou majitelky penzionu a truhlářkou, která má mít společně s Astrid renovaci na starosti. Jordan nesouhlasí s žádným pokusem o modernizaci, který Astrid navrhne. Jordan je totiž za každou cenu odhodlaná udržet historii své rodiny co nejvíc nedotčenou, zvlášť když je její vlastní osobní život v troskách. A když Jordanino odhodlání přeroste v úplně malinkou sabotáž, která Astrid zvedne mandle, produkce pořadu Astrid a Jordan požádá, aby se v zájmu zábavy pro diváky do své vzájemné rivality trochu opřely.

To by se ovšem jejich rivalita nesměla postupně měnit v něco úplně jiného. V možnosti, kvůli kterým se Astrid bude muset rozhodnout, co pro ni znamená úspěch: život a kariéru, které se od ní očekávají… nebo život, jaký doopravdy chce?

ASHLEY HERRING BLAKE
Ashley Herring Blake je americká autorka beletrie pro děti, nejlépe známá pro svůj debut Ivy Aberdeen's Letter to the World a Girl Made of Stars, oceněný cenou Stonewall Honor Book.

Přihlásila se na vysokou školu na hlasový obor, ale před prvním semestrem to změnila. Blake má magisterský titul z Berry College. Než se stala spisovatelkou, pracovala v knihkupectví, jako učitelka a ABA terapeutka. Žije v Nashvillu, Tennessee, se svou rodinou. Je otevřeně bisexuální.

V roce 2019 byl její debut Ivy Aberdeen's Letter to the World o 12leté dívce, která v důsledku přírodní katastrofy bojuje se svou přitažlivostí k dívkám, vybrán jako Stonewall Honor Book. Její třetí román pro mladé dospělé Girl Made of Stars o bisexuální náctileté, jejíž bratr je obviněn ze znásilnění její nejlepší kamarádky, byl finalistou literární ceny Lambda.

ELIŠKA NEJEDLÁ
Absolventka Pražské konzervatoře, od roku 2016 v angažmá v Divadle A. Dvořáka v Příbrami. Kromě divadla se věnuje zpěvu v kapele Corebells.

Audiokniha Astrid Parkerová má všechno v malíku, autorka Ashley Herring Blake, překlad Petra Kubašková. Čte Eliška Nejedlá, režie Jakub Tabery.

Série Bright Falls