Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Stanice odložených lásek

Stanice odložených lásek

Hana Marie Körnerová

Délka: 9 h 22 min
Interpret: René Slováčková
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Vesnice Stamice díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 528 MB

Nová audiokniha Hany Marie Körnerové vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Lásky šťastné i nešťastné, manželství vydařená i nevydařená, průšvihy, trapasy i humorné historky. Je to příběh o tom, jak ustát životní kotrmelce, nezbláznit se a jít dál.

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16.2.1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu.

Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. V audioknižním zpracování se těší velkému úspěchu posluchačů i její román Hlas kukačky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

RENÉ SLOVÁČKOVÁ
René Slováčková (*11. 8. 1977 v Praze) je dcerou slavného hudebníka, skladatele a dirigenta Felixe Slováčka (*1943) a Reneé Wevelsiep. Herectví vystudovala na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře a po studiích hrála v Horáckém divadle v Jihlavě. Před kamerami se poprvé objevila už jako školačka v roce 1990 ve snímku POSLEDNÍ MOTÝL a zahrála si také Marušku ve filmu MĚSTEČKO (2002). V televizi pak byla k vidění v seriálech PRIMA SEZÓNA, NA LAVICI OBŽALOVANÝCH JUSTICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a EINSTEIN. Od konce 90. let se věnuje především práci v dabingu a hraní v televizních reklamách. Od roku 2002 je hlasem mobilního operátora T-MOBILE. Působila také jako šéfredaktorka dámských časopisů Madame a Reneé.

Audiokniha Stanice odložených lásek, autorka Hana Marie Körnerová, čte René Slováčková. Režie Helena Rytířová.

více

Série Vesnice Stamice

Obálka audioknihy Stanice odložených lásek
Stanice odložených lásek
Obálka audioknihy Dokud se budeš smát
Dokud se budeš smát

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma