Dokud se budeš smát

Hana Marie Körnerová

Délka: 6 h 59 min
Interpret: René Slováčková
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Vesnice Stamice díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 394 MB

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu...

Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát…

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16.2.1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu.

Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. V audioknižním zpracování se těší velkému úspěchu posluchačů i její román Hlas kukačky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

RENÉ SLOVÁČKOVÁ
René Slováčková (*11. 8. 1977 v Praze) je dcerou slavného hudebníka, skladatele a dirigenta Felixe Slováčka (*1943) a Reneé Wevelsiep. Herectví vystudovala na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře a po studiích hrála v Horáckém divadle v Jihlavě. Před kamerami se poprvé objevila už jako školačka v roce 1990 ve snímku POSLEDNÍ MOTÝL a zahrála si také Marušku ve filmu MĚSTEČKO (2002). V televizi pak byla k vidění v seriálech PRIMA SEZÓNA, NA LAVICI OBŽALOVANÝCH JUSTICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a EINSTEIN. Od konce 90. let se věnuje především práci v dabingu a hraní v televizních reklamách. Od roku 2002 je hlasem mobilního operátora T-MOBILE. Působila také jako šéfredaktorka dámských časopisů Madame a Reneé.

Audiokniha Dokud se budeš smát, autorka Hana Marie Körnerová, čte René Slováčková. Režie Helena Rytířová.

více

Série Vesnice Stamice

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky