Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dokud se budeš smát

Dokud se budeš smát

Hana Marie Körnerová

Délka: 6 h 59 min
Interpret: René Slováčková
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Vesnice Stamice díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 394 MB

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu...

Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát…

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16.2.1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu.

Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. V audioknižním zpracování se těší velkému úspěchu posluchačů i její román Hlas kukačky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

RENÉ SLOVÁČKOVÁ
René Slováčková (*11. 8. 1977 v Praze) je dcerou slavného hudebníka, skladatele a dirigenta Felixe Slováčka (*1943) a Reneé Wevelsiep. Herectví vystudovala na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře a po studiích hrála v Horáckém divadle v Jihlavě. Před kamerami se poprvé objevila už jako školačka v roce 1990 ve snímku POSLEDNÍ MOTÝL a zahrála si také Marušku ve filmu MĚSTEČKO (2002). V televizi pak byla k vidění v seriálech PRIMA SEZÓNA, NA LAVICI OBŽALOVANÝCH JUSTICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a EINSTEIN. Od konce 90. let se věnuje především práci v dabingu a hraní v televizních reklamách. Od roku 2002 je hlasem mobilního operátora T-MOBILE. Působila také jako šéfredaktorka dámských časopisů Madame a Reneé.

Audiokniha Dokud se budeš smát, autorka Hana Marie Körnerová, čte René Slováčková. Režie Helena Rytířová.

více

Série Vesnice Stamice

Obálka audioknihy Stanice odložených lásek
Stanice odložených lásek
Obálka audioknihy Dokud se budeš smát
Dokud se budeš smát

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma