Na konci října

Délka: 15 h 16 min
Interpret: Jan Šťastný
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 861 MB

Audiokniha Na konci října – prorocký thriller od držitele Pulitzerovy ceny Lawrence Wrighta. Čte Jan Šťastný.

Pandemii se nepostavil žádný vyjukaný pěšák, nýbrž velitel s maršálskou holí. Bude to stačit?

Elitní mikrobiolog Henry Parsons se na ženevské konferenci WHO dozví o nákaze v internačním táboře Kongoli u Jakarty, která zabíjí mladé vězně i jejich lékaře. Měl se sice vrátit do Atlanty včas na oslavu synových narozenin, nicméně letí domů přes Indonésii, aby situaci prověřil. Desítky promodralých mrtvol ho přinutí uzavřít tábor i sebe do karantény, ale po jejím uplynutí se ukáže, že jednu osobu opominul. Ba co víc, taxikář Bambang mezitím vyrazil s miliony muslimů na tradiční pouť do Mekky!

Pro Henryho začíná závod s časem, protože navzdory heroickému úsilí tisícovek zdravotníků se smrtící virus nazvaný kongoli šíří světem jako v Apokalypse a zaútočí také na jeho blízké. Hroutí se státy, ekonomiky i datové sítě, sílí panika, chaos a zločinnost. Za soumraku civilizace se v americké vládě formuje skupinka přesvědčená o tom, že kongoli je součástí biologické války, a chystá se na domnělý úder razantně odpovědět…

LAWRENCE WRIGHT
Americký investigativní novinář a spisovatel absolvoval Tulane University v New Orleansu a reportérské ostruhy získával v texaském Austinu, kde dodnes žije. Od roku 1992 spolupracuje s týdeníkem The New Yorker a je též členem Centra pro právo a bezpečnost při Newyorské právnické fakultě. Za knihu The Looming Tower (2006; Hrozivá věž), která stopuje teroristy z al-Káidy až k osudnému 11. září 2001, získal vrcholnou prémii ve svém oboru: Pulitzerovu cenu v kategorii non-fiction. Na základě tohoto bestselleru vznikl desetidílný TV seriál. Téma zneužití moci autora zajímá také jako beletristu a dramatika – v románu God’s Favorite (2000; Boží miláček) líčí zločiny panamského diktátora Noriegy, ve hře Camp David (2014) mapuje dramata kolem mírové smlouvy mezi Izraelem a Egyptem z roku 1978. Naši čtenáři znali doposud pouze Wrightův kritický rozbor působení scientologické církve Going Clear (2013, č. Víra ve víru, 2016).

JAN ŠŤASTNÝ
Zlínský rodák se před kamerou objevil už jako dítě v seriálu Jedno malé sídliště (1978) a zakrátko i v celovečerních filmech Mezi námi kluky či Za humny je drak. Ještě za studií získal hlavní roli uvědomělého mladíka Petra Vitáska v seriálu Rodáci (1987). Po absolvování DAMU – kde nyní přednáší na katedře činoherního divadla – působil čtyři sezony v Národním divadle a v roce 1992 se připojil k ansámblu Divadla na Vinohradech (Král Krysa, Othello, Richard II., Brouk v hlavě, Bratři Karamazovi, Ideální manžel ad.). Hraje v řadě TV seriálů (Život na zámku, Zdivočelá země, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Slunečná apod.) a vypracoval se v žádaného dabéra. Jeho hlasem k posluchačům promlouvají mj. Antonio Banderas, Mel Gibson nebo Viggo Mortensen.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma