Obálka audioknihy O velrybě ze Sedlčan

Interpret: Alena Kubínová
Vydavatel: Spolek pro Sedlčansko a Královehradecko
Vydáno: 2018

Tak poběž honem, dobrodružství je za rohem. Jediné, co stačí, je zavřít oči a nechat se fantazií vést. To, co dospělí nepochopí, je všude kolem, stačí jen dětské oči mít.

Potkáš se na přehradě s velrybou, svezeš se časem potočním autobusem do minulosti, získáš kamarádku hvězdičku, nalezneš kostru nového druhu dinosaura, kamenný viklan se pro tebe promění v loď, nalezneš kouzelnou hlínu, zatančíš si pod hradem s vílami, proměníš se v ještěrku, zachráníš včelku, která se ti odmění, a také nalezneš zlaté korálky.

Knížku „O velrybě ze Sedlčan“, plnou jemných pohádkových příběhů, které se odehrávají v Sedlčanech a okolí, převedla do scénáře Ema Zámečníková a výborně namluvila Alena Kubínová. Knihu uvádí autorská píseň od Aleny Kubínové.

Vydal Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko z.s. v roce 2017. Natočeno dle původní knihy O Velrybě ze Sedlčan, vydané v roce 2012. Namluvila Alena Kubínová, scénář Emilie Zámečníková, ilustrace Markéta Vítková, grafická úprava Zora Sokolová, text a hudba ústřední písně Alena Kubínová, akustická kytara George Rain, zpěv Alena Kubínová.

OBSAH:
1. Písnička
2. Velryba
3. Hrátky s ještěrkami
4. Mluvící hlína
5. Potoční autobus
6. Spadlá hvězda
7. Kamenná loď
8. Viklanosaurus
9.Tanec až do rána
10.Zlaté korálky z Křepenic
11. Dárek od včel

Audioknihu O velrybě ze Sedlčan napsala Markéta Vítková. Četba a zpěv: Alena Kubínová.