Nevyšlapanou cestou

Délka: 10 h 31 min
Interpret: Tomáš Voženílek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 593 MB

Audioknihu ocení všichni ti, kteří se chtějí posunout dál na osobní i duchovní úrovni.

Autor podává poznatky získané vlastní klinickou praxí při psychoterapeutických sezeních s klienty při cestě duchovního růstu a podrobně rozepisuje vlastnosti, které podle jeho výzkumů vytvářejí naplněnou lidskou bytost. V první části zkoumá pojem disciplíny, podle něj nezbytné pro zdraví, ve druhé povahu lásky, která je pro autora hnací silou duchovního růstu, nikoli pouze cit, třetí část přináší podněty náboženské a závěr patří milosti, která je pro Pecka „mocnou silou vznikající mimo lidské vědomí a povzbuzující růst“.

MORGAN SCOTT PECK
Americký psychiatr a spisovatel. Po studiích na Harvardu pokračoval na clevelandské univerzitě Case Western Reserve, kde absolvoval lékařskou fakultu. Svou psychiatrickou dráhu zahájil nejprve v americké armádě, později si otevřel soukromou ordinaci. Ve své práci se nehlásí k žádné konkrétní škole psychiatrie nebo psychoterapie, protože nevěří, že je na vše jedna jednoduchá odpověď. Peckovo literární dílo kombinuje zážitky z vlastní praxe a duchovní aspekty života. V roce 1984 založil neziskovou organizaci Foundation for Community Encouragement (Nadace na podporu komunity). V češtině z jeho díla vyšlo: Nevyšlapanou cestou, Dále nevyšlapanou cestou, Lidé lži: psychologie lidského zla, Meditace, Odmítnutí duše: duchovní a lidské perspektivy eutanazie a umírání, Postel u okna, Přátelská sněhová vločka, Svět, který čeká na zrození, V jiném rytmu: vytváření společenství a V nebi jako na zemi.

TOMÁŠ VOŽENÍLEK
Rozhlasový moderátor, publicista a editor. Vystudoval magisterský obor Sociální a masová komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a své jazykové schopnosti si prohloubil studiem na Devon School of English a EC Brighton English Language School. Od roku 2000 pracuje v Českém rozhlase. Pravidelně moderuje pořady Kolotoč a Káva o čtvrté. Souběžně spolupracuje i s Českou televizi jako scénárista a režisér (Abeceda ČT, 13. komnata, Fokus ČT24, Retro), připravuje reportáže pro Objektiv a je i jejich hlasem. Pro Tympanum načetl audioknihu Nepromarni svůj život.

Nahrávka vznikla podle knihy Morgana Scotta Pecka Nevyšlapanou cestou: Nová psychologie lásky, tradičních hodnot a duchovního růstu vydané nakladatelstvím Argo v roce 2002. Copyright © 1978 by M. Scott Peck. Preface copyright © 1985 by M. Scott Peck. Introduction copyright © 2002 by M. Scott Peck. Z anglického originálu The Road Less Travelled přeložil Jan Jařab. Translation © Jan Jařab, 1993. Čte Tomáš Voženílek. Hudba Soundguru. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek.

Nevyšlapanou cestou: Nová psychologie lásky, tradičních hodnot a duchovního růstu

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma