Obálka audioknihy Sherlock Holmes: Podpis čtyř - komplet

Vydavatel: Kanopa
Vydáno: 2021
Série: Podpis čtyř

V tomto příběhu si nechte vyprávět vše o orientálním pokladu nesmírné ceny. Kde byl nalezen? Kam se poděl? Kdo je jeho pravým vlastníkem? Proč se objevil náhle v Anglii? Jaké metody k vyšetřování Sherlock Holmes použije? To všechno se dozvíte tentokrát v jednom uceleném příběhu, který vám ovšem jako vždy předkládáme na pokračování.

I.část
Vědecká dedukce – Obeznámení s případem – Při hledání řešení
Sherlock Holmes se nudí a netrpělivě čeká na další neobyčejný případ. Ten mu náhle spadne do klína s příchodem slečny Morstanové. Doktor Watson se do ní na první pohled zamiluje. Situace je velmi nepřehledná a náš geniální detektiv je nadšen její složitostí a začne ji pomalu rozmotávat. Všichni tři se vydají na cestu za dalšími komplikacemi.

II. část.
Vyprávění plešatého muže – Tragédie v Pondicherry Lodge
Ocitáme se spolu se Sherlockem Holmesem o krok blíž k rozluštění záhady. Pan Sholto objasňuje první fakta, která ovšem nikterak nenapomáhají k řešení nepřehledného případu. Celou situaci ještě komplikuje náhlá a nečekaně záhadná smrt člověka, který je do toho všeho také zapleten.

III. část
Sherlock Holmes podává důkaz – Epizoda se sudem
Náš proslulý detektiv se pouští do podrobné rekognoskace případu. Dělá to s pečlivostí, která je mu vlastní a nachází nová fakta, která záhadu začínají přece jenom trochu odhalovat. S doktorem Watsonem se pak vydávají doslova po stopách zločinců.

IV. část
Příležitostní malí detektivové z Baker Street – Přetržený řetěz
Případ náhle uvázne na mělčině. Zdá se, že ani Sherlock Holmes není schopen najít východisko ze zapeklité situace. Musí si pozvat na pomoc další pomocníky, aby našel ztracenou stopu. To se mu ovšem stále nedaří a kupodivu i geniální Holmes začíná být nervózní.

V. část
Konec domorodce z ostrovů – Velký poklad z Agry
Světélko na konci tunelu se však objeví v pravý čas. S pomocí policejní důstojníka ze Scotland Yardu se všichni vydávají na divokou honičku po řece Temži, aby dopadli strůjce všech prakticky Sherlockem Holmsem již objasněných násilných kroků.

VI. část
Podivuhodná historie Jonathana Smalla
Hlavní aktér celého příběhu je dopaden, ale Sherlock Holmes dostane úřední svolení k tomu, aby vyslechl záhadného muže a tím si doplnil celkový obraz dalšími detaily a my se dozvídáme historii vzniku pokladu a okolnosti, které podivuhodnou záhadu zapříčinily.

Audiokniha Podpis čtyř obsahuje komplet šestidílného detektivního příběhu Arthura Conana Doylea. Čte Václav Knop.

Série Podpis čtyř

Obálka audioknihy Sherlock Holmes: Podpis čtyř I