Jen čas ukáže

Délka: 14 h 10 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 799 MB

Audiokniha Jen čas ukáže obsahuje první díl sedmidílné Cliftonovy kroniky. Autor Jeffrey Archer. Čte Otakar Brousek ml.

Cliftonova kronika #1

Velkolepý životní příběh Harryho Cliftona začíná v roce 1920 mrazivými slovy: „Tvrdili mi, že můj otec padl ve válce." Uplyne však ještě dalších dvacet let, než Harry zjistí, jak jeho otec skutečně zemřel, což ho povede k otázce, kdo byl vlastně jeho otec? Je synem Arthura Cliftona, dokaře, který pracoval v Bristolském přístavu, nebo prvorozeným synem vrchního ředitele a zároveň dědice Barringtonovy plavební společnosti?

Tento první díl sedmidílné Cliftonovy kroniky se odehrává v letech 1920 až 1940 a představí se v něm pozoruhodné postavy, které britský deník The Times přirovnal ke slavnému dílu „Sága rodu Forsytů". „Jen čas ukáže" nás provede od poválečné zkázy Velké války až do vypuknutí druhé světové války, kdy se Harry musí rozhodnout, zda nastoupí ke studiu na Oxfordu, nebo se přidá k námořnictvu a půjde do války proti Hitlerovu Německu.

Vypravěčské mistrovství Jeffreyho Archera vás přinutí přečíst knihu jedním dechem. A až se dostanete na poslední strany tohoto nezapomenutelného příběhu, budete pak spolu s Harrym stát před dilematem, které jste ani vy, ani Harry Clifton, nečekali.

OTAKAR BROUSEK
Český herec a dabér, známý například jako Lojza Beneš ze seriálu Zdivočelá země. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, namluvil mimo jiné postavu profesora Remuse Lupina v legendární filmové sérii o Harrym Potterovi. V roce 2019 obdržel cenu Audiokniha roku v kategorii Nejlepší audiokniha – jednohlasá četba za své podání románu Serotonin od Michela Houellebecqa. Pochází ze známé herecké rodiny – je synem herce Otakara Brouska staršího.

JEFFREY ARCHER
Britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih. Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích. Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

Některé stopy mohou být ve snížené kvalitě.

více

Série Cliftonova kronika

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma