Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Couchsurfing v Rusku

Couchsurfing v Rusku

Stephan Orth

Délka: 8 h 59 min
Interpret: Zdeněk Kupka
Vydavatel: Nakladatelství Kazda
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 507 MB

"Co je propaganda a co je skutečnost?

O žádné části zeměkoule nepanují tak zmatené a rozporuplné informace jako o Rusku. V tom případě pomůže jediné: vyrazit na cestu a udělat si svůj vlastní obrázek. Po deset týdnu sbírá autor bestselleru Stephan Orth mezi Moskvou a Vladivostokem malé i velké postřehy. A od jednoho gauče ke druhému objevuje na své cestě zemi, v níž se za strohou fasádou skrývá nekonečná srdečnost.

Diamantový důl v Jakutii, dača uprostřed velkoměsta, vesnice na Sibiři s lidmi věřícími v konec světa: na podobných místech hledá Stephan Orth skutečné Rusko. Mezi Moskvou a Grozným, mezi Petrohradem a Vladivostokem přespává doma u místních lidí, diskutuje s nimi o politice, propagandě a pelmeních a nechává si ukázat jejich svět. Přitom se setkává nejen s podporovateli Putina, pijáky vodky a ozbrojenými pomatenci, ale také se srdečnými muzikanty, intelektuálním pedantem a s tou nejkrásnější ženou celé země.

Zjišťuje, co mají společného palačinky s citovým životem Rusů, jak na Krymu přistáli „zelení mužíčci“ – a objevuje dokonce utajenou skrýš pověstmi opředené ruské duše. Od jednoho hostitele k druhému mu přibývají dílky do skládačky jeho osobního obrazu této obrovské země, která v současnosti slaví pochybný návrat na jeviště světové politiky. A zároveň na cestě samozřejmě hledá také sebe sama.

STEPHAN ORTH
Stephan Orth, ročník 1979, pracoval jako redaktor Spiegel Online, od roku 2016 pracuje jako nezávislý novinář. Orth žije v Hamburku, ale procestoval už 70 zemí. S couchsurfingem začal v roce 2004. Nakladatelství Kazda již vydalo tři jeho úspěšné knihy: „Couchsurfing v Íránu“ a „Couchsurfing v Rusku“, za kterou dokonce dostal knižní cenu ITB, a „Couchsurfing v Číně“.

ZDENĚK KUPKA
Herec Divadla Pod Palmovkou se narodil v roce 1971 Liberci. Věnuje se takřka výhradně divadelní profesi. Od roku 1995 prošel divadly v Uherském Hradišti, Karlových Varech, Českých Budějovicích a pražským divadlem Pod Palmovkou. Na českých jevištích měl možnost potkat se s rolemi Malvolia ve Večeru tříkrálovém, Trigorina v Rackovi, Gilese v Pasti na myši, Joa v Někdo to rád horké, Johna Proctora v Čarodějkách ze Salemu, Chlestakova v Revizorovi, Krále Bertieho v Králově řeči, nebo Krále Artuše v muzikálu Monty Python’s Spamalot."

Audiokniha Couchsurfing v Rusku – tak trochu jiný audioprůvodce. Autor Stephan Orth, čte Zdeněk Kupka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma