Obálka audioknihy Bombardér T-2990 se odmlčel

Interpret: Petr Třebický
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

Vyprávění pilota Viléma Bufky, který po skončení války popisuje svému otci zážitky z kabiny bombardéru, ale také zajateckého tábora. Příběh má díky tomu velmi osobní ráz a zaujme nejen fanoušky letectví. Napínavou formou se čtenář-posluchač dozví mnohé ze života českých letců ve službách RAF. O poměrech mezi vojáky na nízkých i vysokých postech a o všem, s čím se tito hrdinové museli vypořádat.

VILÉM BUFKA
Vilém Bufka (*11.08.1915, † 21.11.1967) byl pilot a posléze poválečný instruktor létání. Před válkou působil u vojenského letectva. Po okupaci uprchl za hranice a zapojil se do bojů jako člen československých perutí RAF. Bombardovací 311. squadrona výraznou měrou napomohla zvrátit celkovou situaci válečné fronty z pohledu vzdušných bojů.

Audiokniha Bombardér T-2990 se odmlčel obsahuje příběh pilota 311. bombardovací perutě Royal Air Force Viléma Bufky. Čte Petr Třebický. Hudba Ondřej Morcinek.