Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Nezbedné pohádky

Nezbedné pohádky

Josef Lada

Délka: 1 h 18 min
Interpret: Naďa Konvalinková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 73 MB

Málokteré novodobé pohádky setrvají v paměti tolika generací, jako popletené Nezbedné pohádky Josefa Lady. Pobavit se nad nimi ovšem může jen ten, který zná původní báchorky, ze kterých autor rošťácky vyšel a celé je po svém zamotal. Například v pohádce o líném Honzovi přisoudí roztržitá sudička lenochovi štěstí a tak se pecivál vůbec nemusí hnout z domu, ono štěstí za ním samo dokráčí až do chaloupky.
Také v zázračném jablíčku je hrdinou Honza, zde je hloupý tak, že poplete kouzelná jablka. Krávě pak upadne jeden z jejích rohů a místo toho přiroste na čele princezně. Stačí ale několik soust vtipné kaše a vše se v dobré obrátí.
Kromě vypravěčů Nadi Konvalinkové a Václava Vydry, můžeme na výběru dále také s požitkem poslouchat Marka Ebena, Vladimíra Brabce, Václava Postráneckého a Aloise Švehlíka v neobyčejně vtipné dramatizaci pohádky naruby Sedm krejčí a jedna moucha.
V ní, oproti původnímu příběhu Sedm jednou ranou, statečně zvítězí nad sedmi krejčíky a dvěma obry jedna moucha - výtržnice.

Obsah:
1. O zázračném jablíčku (z knihy Nezbedné pohádky)
2. O líném Honzovi (z knihy Nezbedné pohádky)
3. 7 krejčí a 1 moucha

Nezbedné pohádky - rošťácky popletené pohádky, jimiž sám autor, Josef Lada, zparodoval svoje vlastní, dřívější výtvory, patří k nezapomenutelným kouskům pohádkového žánru. Audioknihu vypravuje Václav Vydra, Naďa Konvalinková a další.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma