Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

Karel Zeman

Délka: 46 min
Interpret: Oldřich Kaiser
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 43 MB

Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zemana se stala průlomovým filmem a dobrodružnou legendou české i světové kinematografie. Celé generace dětí se díky tomuto příběhu seznámily s minulostí naší planety, s rostlinami a živočichy, které zásluhou kreativity a trikového umění Karla Zemana poprvé spatřily v pohybu.

Nyní dobrodružný příběh ožívá i ve zvukové adaptaci. Díky napínavému ději, původním filmovým zvukovým efektům, dialogům a hudbě, ale především díky interpretaci herce Oldřicha Kaisera se jistě stane atraktivním i pro posluchače mluveného slova.

Čtveřice chlapců putuje proti toku času a krajina kolem nich se postupně proměňuje. Vzrušující setkání s pravěkou faunou a flórou si pečlivě zaznamenávají do deníku. Ocitají se v různých údobích a prostředích. Navštíví pračlověčí jeskyni s nástěnnými malbami a v jedné z klíčových epizod se stanou svědky souboje druhohorních veleještěrů. Přes džungli přesliček a plavuní nakonec doplují až k moři v prvohorách. Najdou tam živého trilobita, jehož novodobý pozůstatek byl motivem jejich výpravy.

Cesta do pravěku je kultovní filmový příběh v podobě audioknihy, s vypravěčem Oldřichem Kaiserem a s využitím originální zvukové stopy z filmu. Námět, scénář a režie Karel Zeman. Účinkují Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Zdeněk Husták a Josef Lukáš.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma