Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vypůjčený čas

Vypůjčený čas

Zuzana Strachotová

Délka: 14 h 49 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 836 MB

Co dělá člověka člověkem?

Sofie Adlerová ztratila doslova vše. Svět, který znala. Lidi, které milovala. Dokonce i vlastní identitu. Namísto půl roku strávila v kryogenní stázi víc než sto šedesát let. Střet s realitou je devastující a její existence se brzy smrskne na pouhé lékařské pokusy. Až do chvíle, kdy ředitelka vývoje bionických organismů zatouží posunout svůj výzkum umělé inteligence dál.

Jak přesvědčit společnost, že bioroidi mohou být stejně dokonalí jako lidé? Nejvyšší představitelé technokratické korporace IGMET potřebují důkaz. A na kom jiném vyzkoušet, nakolik lidský může bioroid být, než na osobě, která oficiálně ani neexistuje a navíc je tak odlišná?

Ichirův úkol je vlastně jednoduchý – najít způsob, jak ji začlenit do společnosti. Jenže Sofie má vlastní hlavu i plány a rozhodne se technologickému městu ukázat, že nic jako utopie neexistuje. A je jedno, zda jí v cestě budou stát lidé nebo bioroidi. Ichirova naprogramovaná mysl není na nic z toho připravena a zákonitě tak musí dojít ke střetu. Dokud se v něm nezačne rodit vlastní úsudek…

ZUZANA STRACHOTOVÁ
Česká spisovatelka, jež kráčí celý život jednou nohou v říši fantazie. Jakmile potkala fenomén jménem anime, byla to láska na první pohled, mimo jiné proto, že také nevěří na jednoznačné zlo a černobílé charaktery. Světy svých příběhů vnímá jako druhou realitu, z níž se jen velice nerada budí, její postavy jsou pro ni totiž přáteli, milenci i dětmi.

Román Devět dní (2017) byl jejím úspěšným debutem a vstupem do subžánru dystopie, příběhem ze světa, v němž se náboženský fanatismus ve světě Citadely střetává s touhou po svobodě. V roce 2019 pak navázala pokračováním nazvaným Devět nocí (2019), jež je zároveň uzavřením příběhu. V listopadu 2019 vyšla v antologii Ve stínu magie její první publikovaná povídka s názvem Gienah. Román Vypůjčený čas (2023) je prvním dílem nové série. Děj je zasazen do futuristické Evropy a svým příběhem se lehce vrací k Asimovskému sci-fi.

PAVEL SOUKUP
Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.

Audiokniha Vypůjčený čas, autorka Zuzana Strachotová, čte Pavel Soukup, režie Ondřej Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma