Obálka audioknihy Tělověda pro dorostence

Interpret: František Nepil
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2012

Soubor krátkých humorných fejetonů pojednávajících nevšedním způsobem o funkci různých orgánů lidského těla. Dozvíte se například, že ruce máme místo křídel, ale s křídly bychom se nemohli objímat... Náhrávka o to působivější, že interpretem je sám autor knižní předlohy František Nepil, jehož podání je nenapodobitelné.
Tělověda pro dorostence je zajímavým pokusem spojit texty napsané v různých dobách. První část „Jazykověda“ vznikla ve druhé polovině 60. let, ale nikdy nevyšla. Druhá část „Tělověda“ vznikla těsně před rokem 1989. Soubor literárních parabol a causerií humorným způsobem mapuje lidské tělo od hlavy k patám.

Obsah:
1. Složení lidského těla
2. Kostra
3. Ruce
4. Nohy
5. Svaly
6. Vlasy
7. Nos
8. Nervy
9. Zuby
10. Kůže
11. Žlučník
12. Srdce
13. Mozek

Tělověda pro dorostence - audiokniha obsahuje další z textů Františka Nepila, které vypravuje sám autor.