Obálka audioknihy Klekí Petra, bílý otec Apačů

Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

NAŠEL SVĚT, KTERÝ HLEDAL. STAL SE INDIÁNEM A VYCHOVAL VINNETOUA.

„Stal jsem se indiánem, protože jsem vědomě zavrhl civilizaci. Vinnetou byl synem náčelníka, ale duševně patřil mně, neboť já ho vychoval. Byl to můj nejlepší a nejbystřejší žák,“ vzpomíná Klekí Petra, bílý muž, který ctí hodnoty indiánů, jejich touhu po svobodě a smysl pro spravedlnost. Také však ví, že bílí muži se nezastaví před ničím a vezmou si všechno, co chtějí. Český spisovatel, milovník mayovek, napsal příběh, který předchází příběhům náčelníka Apačů Vinnetoua z pera Karla Maye. Z knížky vyzařuje duch originálu i smutek nad osudem indiánů. Hodnoty, které Klekí Petra vyznával, předal dalšímu bílému muži – Old Shatterhandovi.

Audiokniha Klekí Petra, bílý otec Apačů, autor Jaroslav Moravec, čte Libor Hruška.