Obálka audioknihy Lekce chemie

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

V LÁSCE A CHEMII JE DOVOLENO VŠECHNO

Nacházíme se v Kalifornii šedesátých let a jsou věci, které ženy zkrátka nedělají. Když se vědkyně Elizabeth Zottová ocitne v roli moderátorky televizního pořadu o vaření, odstartuje revoluci, která zpochybňuje vše, co se doteď považovalo za běžné. Ženy po celé Americe si každý všední večer naladí její pořad, kde se dočkají nejen vaření, ale i rad do života. Oslnivá Elizabeth je však zajímavá i mimo televizní kamery – svobodná matka nemanželské dcery, milovnice veslování a otevřená ateistka – a jako taková je velmi nekonvenční televizní hvězdou.

Postavy tohoto vtipného, zábavného debutového románu, který Apple TV+ chystá jako seriál, si zamiluje.

BONNIE GARMUS
Reklamní textařka a kreativní ředitelka, pracovala v oblastech technologií, medicíny a vzdělávání. Je plavkyní na otevřené vodě, veslařkou a matkou dvou úžasných dcer. Narodila se v Kalifornii, vyrostla v Seattlu a momentálně žije v Londýně se svým manželem a psem.

DAGMAR ČÁROVÁ
Česká herečka, ale hlavně dabérka. Narodila se v Litoměřicích, vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s divadelní tradicí a následně DAMU. Poté byla v angažmá v Divadle E. F. Buriana, od roku 1993 je na volné noze a věnuje se téměř výhradně dabingu. Příležitostně se objevuje také v divadelních rolích, hostuje v Divadle Radka Brzobohatého, Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, Divadelním souboru Alexeje Pyška a dalších. Vidět ji můžete také v televizních seriálech, např. Policie Modrava. Při práci v nahrávacích studiích využívá znalost několika cizích jazyků, domluví se německy, rusky, anglicky a podle svých slov se popere i s italštinou a španělštinou. Seznam hvězd, které ve filmech dabuje nejčastěji, je úctyhodný, například Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson, či hlavní ženské seriálové postavy (Měsíční svit, Zoufalé manželky, Merlose Place) atd. V poslední době se věnuje též načítání audioknih.

Bonnie Garmus: Lekce chemie | Překlad Petra Pachlová | Čte Dagmar Čárová | Režie Daniel Tůma | Zvuk Daniel Tůma | Mix a mastering Ivan Mikota | Hudba Karpof Brothers | Natočeno ve studiu KARPOFON (AudioStory) | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Jana Rybová | Produkce AudioStory | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v lednu 2024

Nahrávka vznikla podle knihy
Lessons in Chemistry © 2022 by Bonnie Garmus | Translation © 2022 by Petra Pachlová | Jacket design and art direction by Beci Kelly/TW. Photography by Colin Thomas | Zahraniční obálku upravila Soňa Šedivá | All rights reserved. | Vydala Euromedia Group, a. s. – Ikar, 2022

Audiokniha Lekce chemie, autorka Bonnie Garmus, čte Dagmar Čárová.