Pověsti moravských hradů a zámků

Prodej byl ukončen.

Délka: 58 min
Interpret: Miroslav Vladyka
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 55 MB

Pověsti moravských hradů a zámků - krása a síla emotivních lidových písní spolu s magickými příběhy z původního textu Nadi Moyzesové, doprovázený písněmi kapely Čechomor. Příběhy na audioknize vypráví Miroslav Vladyka.

Milovníci lidových písní, oslavených a proslavených kapelou Čechomor a zároveň ti, kteří mají rádi tajemno, staré pověsti, strašidla a záhady, ti všichni budou mít na této desce pastvu pro uši i prostor pro vlastní fantazii.
Hrady a zámky se ve své tajuplnosti odpradávna tyčily nad krajinou a vyvolávaly v podzámčí legendy, tradované po generace – o ukrytých pokladech, čertech, nadpřirozených bytostech, o zázracích. Zachované pověsti uslyšíte na naší desce, podobně jako k nim speciálně vybrané lidové písničky. Mistři úprav moravského hudebního folkloru, kapela Čechomor, umí z dávného notového záznamu a textu vytvořit píseň, která udeří jakoby zbrusu nová, ale zakořeněná ve všech starobylých pramenech, fascinujících krásou a silou emocí. Ke známé sestavě Čechomoru byla přizvána i cimbálovka Martina Hrbáče.
Příběhy nazvané Modrovous, Komteska Muzika, Jasmína, Kamenná tvář, Katova předtucha a Poklad bezhlavého rytíře vypráví Miroslav Vladyka. Všechny tyto pověsti se váží, podobně jako písně, k mystickým místům zpěvné Moravy.

Obsah:
1. Bezhlavý rytíř
2. Pověst Poklad bezhlavého rytíře (Strážnice)
3. Bezhlavý rytíř
4. Pověst Jasmína (Starý Světlov)
5. Jasmína
6. Pověst Kamenná tvář (Kobylá)
7. Kamenná tvář
8. Pověst Katova předtucha (Moravský Krumlov)
9. Katova předtucha
10. Pověst Komteska Muzika (Dřevohostice)
11. Komteska Muzika
12. Pověst Modrovous (Dobromilice)
13. Modrovous
14. Pověst Pasáček Tymling (Jánský vrch)
15. Pasáček Tymling

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma