Obálka audioknihy Český Slavín

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Slavín

Původní LP komplet DM 15107-111 "Český Slavín" vydal Supraphon v roce 1964 - nyní komplet vychází poprvé digitálně.

Průvodní slovo Milana Friedla uvozuje, doplňuje a provází nahrávky hlasů Josefa Hory, Vítězslava Nezvala, Františka Halase, Konstantina Biebla, Petra Bezruče, Eduarda Basse, Jiřího Mahena, Heleny Malířové, Gabriely Preissové, Karla Čapka, Václava Vydry a mnoha dalších básníků, spisovatelů, malířů, skladatelů a herců.

Leckteré dokumentární záznamy jsou technicky velmi nekvalitní, jejich cena je však historická; tkví v jejich autentičnosti, v možnosti "poznat JE", alespoň malinko nahlédnout do "JEJICH" myšlenek, poznatků a názorů - na svoji dobu, na umění či život jako takový.

Audiokniha Český Slavín obsahuje archivní nahrávky hlasů, vzpomínek, názorů či recitace vlastního díla vynikajících osobností české kultury.

Série Slavín

Obálka audioknihy Český Slavín