Obálka audioknihy Slavín – Druhá sbírka dokumentárních záznamů

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Slavín

Audiokniha Český Slavín obsahuje archivní nahrávky hlasů, vzpomínek, názorů či recitace vlastního díla vynikajících osobností české kultury.Audiokniha Český Slavín obsahuje archivní nahrávky hlasů, vzpomínek, názorů či recitace vlastního díla vynikajících osobností české kultury.

Druhá sbírka dokumentárních záznamů hlasů významných osobností našeho uměleckého a vědeckého života byla vydána na kompletu DM 15231-4 "Slavín. Druhá sbírka dokumentárních záznamů" Supraphonem v roce 1964.

Na vzpomínání na osobnosti a s osobnostmi , které - jak říká - mu prošli životem - nás zve nezaměnitelný hlas Zdeňka Štěpánka. Vzpomíná se na skladatele Josefa Suka, na Václava Talicha, Vítězslava Nováka (a vzpomíná se i s některými z nich v dokumentárních snímcích zachycujících jejich hlas) a mnoho dalších zajímavých osobností. Leckteré dokumentární záznamy jsou technicky velmi nekvalitní, jejich cena je však historická; tkví v jejich autentičnosti, v možnosti "poznat JE", alespoň malinko nahlédnout do "JEJICH" myšlenek, poznatků a názorů - na svoji dobu, na umění či život jako takový.

OBSAH:
1. Slavín – úvodní a spojovací text ke druhé sbírce dokumentárních záznamů