Obálka audioknihy Koralina

Interpret: Kristýna Podzimková Maléřová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Několikanásobně oceněná novela mistra fantastiky Neila Gaimana.

Je poslední týden prázdnin a Koralina se nudí. I když by jej ráda strávila průzkumem okolí, tak venku většinu času prší a ona musí zůstat v bytě, do kterého se právě s rodiči přestěhovali. V novém domě poznává své sousedy; páreček bývalých hereček, které vlastní hned několik skotských teriérů podivných jmen, či starého pána z horního patra, který trénuje myší cirkus. Jednoho dne při průzkumné cestě domem objeví záhadné dveře, jimiž se dostane do skoro stejného bytu jako je ten jejich. Ve vzduchu je však cítit něco zlověstného a nebezpečného. Na druhé straně dveří na ní totiž již čeká druhá matka s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nemíní jí pustit zpět…

NEIL GAIMAN:
Neil Gaiman se narodil v Porchesteru do britské rodiny s polsko-židovskými kořeny. Vášnivým čtenářem se stal prý už ve čtyřech letech, po studiích se živil jako žurnalista a proslavily jej scénáře ke kultovnímu komiksu Sandman. Kromě románů a povídek je například autorem scénáře k televizním seriálům Pán Času a Nikdykde, podle něhož vznikl později také stejnojmenný román. Jeho pohádky Hvězdný prach a Koralína byly s zfilmovány s předními hollywoodskými hereckými osobnostmi v hlavních rolích a román Američtí bohové se stal předlohou úspěšného amerického televizního seriálu. Spolu s Terrym Pratchettem napsal humoristický román o apokalypse, Dobrá znamení. Jeho manželkou je nonkomformní hudebnice Amanda Palmer. Novela Koralina byla oceněna několika významnými literárními cenami: Hugo Award for Best Novella (2003), Nebula Award for Best Novella (2003), Locus Award for Best Young Adult Book (2003), Bram Stoker Award for Best Work dor Young Readers. Tympanum vydává také jeho další audioknihy Američtí bohové a Nikdykde.

KRISTÝNA PODZIMKOVÁ MALÉŘOVÁ:
Po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě nastoupila do Těšínského divadla. Nyní působí v Praze, převážně v divadle D21. Dále je k vidění v divadle u Valšů, se souborem Bodyvoiceband nebo na zájezdových představeních se společností Arthur. Účinkuje také v netradičním interaktivním divadelním projektu Pomezí. Její první filmová role byla ve filmu Bathory v režii J. Jakubiska. S komedii Absurdistán se zúčastnila festivalu Sundance. Objevila se také v II. sérii amerického seriálu Legends. Čeští diváci ji znají především jako Theu Nekonečnou ze seriálu Ulice nebo jako asistentku Denisu kuchaře Pohlreicha v seriálu Ohnivý kuře.

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Koralina vydané nakladatelstvím Polaris v roce 2007. Copyright © 2002 by Neil Gaiman. Z amerického originálu Coraline, vydaného nakladatelstvím Bloomsbury Publishing v roce 2007, přeložila Ladislava Vojtková. Translation © 2007 by Ladislava Vojtková. Režie Zuzana Burianová. Čte Kristýna Podzimková Maléřová. Hudba Ivo Sedláček. Zvuk Tomáš Sochůrek. Design obálky Neil Johnston. Grafická úprava obalu Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019. www.tympanum.cz

Audiokniha Koralina obsahuje slavný pohádkový fantasy příběh, který napsal Neil Gaiman. Vypráví Kristýna Podzimková Maléřová.