Bezhvězdné moře

Délka: 18 h 23 min
Interpret: Dana Černá
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.04 GB

Audiokniha Bezhvězdné moře obsahuje fantasy příběh od autorky Erin Morgenstern. Čte Dana Černá.

Existují tři cesty do podzemního světa.
Toto je jedna z nich.

Hluboko v podzemí je knihovna plná ztracených měst a moří a zapomenutých příběhů. Kdesi v ní čeká na Zacharyho Ezru Rawlinse jeho úděl.

Zachary Ezra Rawlins je obyčejný vysokoškolský student, který jednoho dne objeví v univerzitní knihovně zvláštní knihu. Nejprve se nedokáže odtrhnout od příběhů nešťastných milenců, sběratelů klíčů a bezejmenných akolytů, pak však narazí mezi řádky na něco nečekaného – na příběh z vlastního dětství. Stopy v podobě včely, klíče a meče ho postupně přivedou na maškarní večírek v New Yorku, do tajného klubu a obrovské knihovny, ukryté hluboko pod povrchem země. V domově ztracených měst a moří a dávno zapomenutých příběhů přestávají platit běžné zákony prostoru a času. Někteří tomuto tajnému archivu obětovali to nejcennější, ale existují i síly, které jej chtějí zničit. Spolu s odvážnou Mirabel a Dorianem, jehož věrností si nemůže být nikdo jistý, navštíví Zachary klikaté tunely, přeplněné taneční sály i konejšivá pobřeží kouzelné říše. Tam, někde daleko, na něj čeká jeho vlastní úděl…

ERIN MORGENSTERNOVÁ
Americká spisovatelka a výtvarnice vyrůstala v Massachusetts, kde také vystudovala divadelní umění. Svým románovým debutem Noční cirkus (2011, česky 2012), který byl přeložen do více než pětatřiceti jazyků, si podmanila celý literární svět. O to těžší bylo osmileté čekání na její druhý román Bezhvězdné moře, který však veškeré do něj vkládané naděje nijak nezklamal a ihned po svém vydání se zařadil mezi nejúspěšnější knihy roku 2020. Vedle psaní se autorka věnuje rovněž malování obrazů převážně akrylovými barvami a sbírá šperky vyrobené ze starých klíčů. V současné době žije v Bostonu se dvěma velmi načechranými kočkami.

DANA ČERNÁ
Už při studiu na pražské konzervatoři hostovala v divadle v Hradci Králové, po absolutoriu v roce 1990 nastoupila do angažmá ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav. Po rozdělení divadel hrála v letech 1994–1998 v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Od roku 2000 je členkou pražského Činoherního klubu, kde ztvárnila řadu výrazných postav. V roce 2015 byla nominována na Cenu Thálie za roli učitelky zpěvu v inscenaci Commedia finita. Kromě divadla se věnuje dabingu (např. role Charlotte v seriálu Sex ve městě) a patří k předním rozhlasovým herečkám. Objevuje se i v seriálech či televizních filmech. Pro Tympanum načetla audioknihy Dánská dívka (ocenění Nejlepší interpretka – Audiokniha roku 2016), Jedenáct minut, Román pro ženy, Mimo dosah nebo Pýcha a předsudek.

Nahrávka vznikla podle knihy Erin Morgenstern Bezhvězdné moře vydané nakladatelstvím Argo v roce 2020. Copyright © 2019 by E. Morgenstern LLC. Z anglického originálu The Starless Sea, vydaného nakladatelstvím Doubleday v New Yorku v roce 2019, přeložila Alžběta Lexová. Translation © Alžběta Lexová, 2020. Čte Dana Černá. Režie, střih a mastering Jan Koukal. Vyrobeno ve studiu Soundguru. Grafická úprava obalu Jan Mottl. Technický redaktor RaveBoy. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma