Obálka audioknihy Bezhvězdné moře

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Velikost: 1.04 GB

Existují tři cesty do podzemního světa.
Toto je jedna z nich.

Hluboko v podzemí je knihovna plná ztracených měst a moří a zapomenutých příběhů. Kdesi v ní čeká na Zacharyho Ezru Rawlinse jeho úděl.

Zachary Ezra Rawlins je obyčejný vysokoškolský student, který jednoho dne objeví v univerzitní knihovně zvláštní knihu. Nejprve se nedokáže odtrhnout od příběhů nešťastných milenců, sběratelů klíčů a bezejmenných akolytů, pak však narazí mezi řádky na něco nečekaného – na příběh z vlastního dětství. Stopy v podobě včely, klíče a meče ho postupně přivedou na maškarní večírek v New Yorku, do tajného klubu a obrovské knihovny, ukryté hluboko pod povrchem země. V domově ztracených měst a moří a dávno zapomenutých příběhů přestávají platit běžné zákony prostoru a času. Někteří tomuto tajnému archivu obětovali to nejcennější, ale existují i síly, které jej chtějí zničit. Spolu s odvážnou Mirabel a Dorianem, jehož věrností si nemůže být nikdo jistý, navštíví Zachary klikaté tunely, přeplněné taneční sály i konejšivá pobřeží kouzelné říše. Tam, někde daleko, na něj čeká jeho vlastní úděl…

ERIN MORGENSTERNOVÁ
Americká spisovatelka a výtvarnice vyrůstala v Massachusetts, kde také vystudovala divadelní umění. Svým románovým debutem Noční cirkus (2011, česky 2012), který byl přeložen do více než pětatřiceti jazyků, si podmanila celý literární svět. O to těžší bylo osmileté čekání na její druhý román Bezhvězdné moře, který však veškeré do něj vkládané naděje nijak nezklamal a ihned po svém vydání se zařadil mezi nejúspěšnější knihy roku 2020. Vedle psaní se autorka věnuje rovněž malování obrazů převážně akrylovými barvami a sbírá šperky vyrobené ze starých klíčů. V současné době žije v Bostonu se dvěma velmi načechranými kočkami.

DANA ČERNÁ
Už při studiu na pražské konzervatoři hostovala v divadle v Hradci Králové, po absolutoriu v roce 1990 nastoupila do angažmá ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav. Po rozdělení divadel hrála v letech 1994–1998 v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Od roku 2000 je členkou pražského Činoherního klubu, kde ztvárnila řadu výrazných postav. V roce 2015 byla nominována na Cenu Thálie za roli učitelky zpěvu v inscenaci Commedia finita. Kromě divadla se věnuje dabingu (např. role Charlotte v seriálu Sex ve městě) a patří k předním rozhlasovým herečkám. Objevuje se i v seriálech či televizních filmech. Pro Tympanum načetla audioknihy Dánská dívka (ocenění Nejlepší interpretka – Audiokniha roku 2016), Jedenáct minut, Román pro ženy, Mimo dosah nebo Pýcha a předsudek.

Nahrávka vznikla podle knihy Erin Morgenstern Bezhvězdné moře vydané nakladatelstvím Argo v roce 2020. Copyright © 2019 by E. Morgenstern LLC. Z anglického originálu The Starless Sea, vydaného nakladatelstvím Doubleday v New Yorku v roce 2019, přeložila Alžběta Lexová. Translation © Alžběta Lexová, 2020. Čte Dana Černá. Režie, střih a mastering Jan Koukal. Vyrobeno ve studiu Soundguru. Grafická úprava obalu Jan Mottl. Technický redaktor RaveBoy. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Bezhvězdné moře obsahuje fantasy příběh od autorky Erin Morgenstern. Čte Dana Černá.