Obálka audioknihy Vraždy v ulici Morgue, Vrah jsi ty

Interpret: Jiří Adamíra
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Žena s uťatou hlavou na dvorku, tělo dcery zatlačené do komína. V pokoji spoušť jako po těžké bitvě. Navzdory nepořádku policie kroutí hlavou nad provedením zločinu, jelikož všechna okna zůstala zavřená a z pokoje se nic neztratilo. Pan Dupin prohledá okolí bytu, narazí na to, že ne všechna okna šla otevřít pouze zevnitř a na zdi kolem okenic vede hromosvod. Nakonec dojde k úděsnému odhalení, že vrahem nemohl být člověk. Ale stopy vedou k neznámému námořníkovi...

Vraždy v ulici Morgue, Vrah jsi ty - vynikající dramatizace příběhu, označovaného za první klasickou detektivku a další detektivní povídka z pera Edgara Allana Poe. Audioknihu namluvili Jiří Adamíra, Jan Přeučil, Ladislav Mrkvička, Viktor Vrabec.