Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Škvíra

Škvíra

C. J. Tudor

Délka: 8 h 21 min
Interpret: Jitka Ježková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 471 MB

JEDENÁCT MRAZIVÝCH PŘÍBĚHŮ, KDE ČÍHÁ ZLO…

Kolekce jedinečných mysteriózních povídek od autorky kultovního Kříďáka. Každá z nich je obestřena mrazivou temnotou, která něco skrývá – vrahy, přeludy, nestvůry… nebo cosi odporného v krabici na klobouky. Vítejte v příbězích, kde se chystá konec světa, kde nebezpečí věští i šum motýlích křídel, kde kopírka dokáže zázraky a kde není radno zaměňovat svou identitu či zkoumat záhadné graffiti. V téhle knize není nic takové, jak se zdá – milovníci rafinovaných a děsuplných zápletek si rozhodně přijdou na své.

C. J. TUDOR
Rodačka z britského Salisbury, vyrůstala v Nottinghamu, kde dnes žije se svým partnerem a dcerkou. Píše od dětství, ostatně její učitel angličtiny jí řekl, že pokud se nestane bestselleristkou, bude „opravdu velice zklamán“. Vystřídala vícero zaměstnání, pracovala jako reklamní textařka, televizní moderátorka, scenáristka v rádiu či dabérka. Když psala svůj první román Kříďák, živila se venčením psů. Ráda čte knihy Stephena Kinga, Michaela Marshalla a Harlana Cobena, poslouchá The Killers, Foo Fighters a Franka Turnera.

Její debut, román Kříďák (2018), se stal celosvětovým bestsellerem, vyšel ve více než 40 zemích
a získal několik cen, mimo jiné International Thriller Writers Award. Následovaly neméně
úspěšné thrillerové prózy Jáma (2019), Ti druzí (2020) a Upálené (2021). Všechny čtyři tituly se
momentálně zpracovávají do podoby televizních seriálů. Po vydání souboru povídek Škvíra (2022) se C. J. opět vrátila k tvorbě rozsáhlejšího příběhu. Výsledkem je Závěj (2023, připravujeme k vydání).

VASIL FRIDRICH
(* 1976, Uherské Hradiště) po absolvování DAMU získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. Po dvanácti letech angažmá v Městských divadlech pražských (ABC a ROKOKO) odešel v roce 2017 na volnou nohu. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje talkshow Noční Mikrofórum a věnuje se také práci na poli rozhlasové činohry či natáčení audioknih. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol a také ve snímcích Hodinový manžel, Teorie tygra či v seriálech Specialisté nebo Ulice.

JITKA JEŽKOVÁ
Vystudovala Pražskou konzervatoř a katedru teorie kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na televizní obrazovce se objevila poprvé v roce 1994 v seriálu Prima sezóna, o rok později pak v seriálu TV Nova Nováci. Od té doby pravidelně účinkuje v televizních inscenacích, seriálech a filmech. Hostovala v Činoherním klubu, v Divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Už od 14 let se úspěšně věnuje dabingu. V roce 2004 dostala Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání. Mimo to ale Jitka Ježková namluvila desítky dalších postav v nejrůznějších filmech a seriálech.

C. J. Tudor: Škvíra | Čte Jitka Ježková a Vasil Fridrich | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering David Pravda | Hudba Petr Hanzlík | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v květnu 2023
A Sliver Of Darkness © 2022 Betty & Betty Ltd |Translation © Naďa Špetláková, 2023 | Cover illustration (tree) © Shutterstock | Vydala © Euromedia Group, a. s. – Kalibr, 2023

Audiokniha Škvíra, autorka C. J. Tudor, čte Jitka Ježková a Vasil Fridrich.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma