Obálka audioknihy Zázrak jménem Maggie

Interpret: Anna Slováčková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Neuvěřitelný příběh malé fenky, která se naučila být milována taková, jaká je.

Chovatelka psů Kasey Carlinová čelila v průběhu let mnoha výzvám, ale takovou ještě nezažila. Potkala Maggie, traumatizovanou toulavou fenku, která prodělala nepředstavitelná utrpení. 17krát postřelená, slepá a zbitá, už neměla sil a chtěla to na světě vzdát. Ale svět to nevzdal s ní. S pomocí svých lidských přátel, Maggie začíná dlouhou cestu k uzdravení a šíří radost všude, kde se objeví. Inspirující, srdcervoucí a zároveň dojemný příběh ukazuje, jak mohou být nejtěžší duševní a fyzická traumata u psů zmírněna péčí a spoustou lásky a pozornosti. Vyprávění o lásce k psovi a cestě zpět ke štěstí načetla Anna Julie Slováčková.

KASEY CARLIN
Britská chovatelka psů. Vyrůstala s tím, že chce studovat chování zvířat na vysoké škole a začala pracovat se psy, kteří měli problémy. Založila vlastní „psí školku“ a starala se o osamělé psy, zatímco jejich majitelé byli v práci. Strávila roky výchovou jedněch z nejnáročnějších psů na světě – těch, které nikdo jiný nechce nebo by si s nimi nedokázal poradit. Kasey se chopila podvraťáků, kteří byli shozeni z balkonů, zamčeni v kleci bez společnosti celé měsíce nebo potřebovali invalidní vozíky. Díky ní se psi, naprosto vyděšení z lidí a nedůvěřiví k jiným zvířatům, pomalu mění ve šťastné, přátelské pejsky s nově nalezenou touhou po životě, připravené najít si navždy domov s milujícími rodinami. Žije v Sussexu se svými psi Maggie, Mishkou a Millie.

ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ
Česká zpěvačka a herečka. Pochází z umělecké rodiny. Její matka je herečka a moderátorka Dagmar Patrasová, otec saxofonista a hudební skladatel Felix Slováček. Ve třech letech vyhrála konkurs a stala se hlasem Krtečka v příbězích výtvarníka Zdeňka Milera. Je úspěšná muzikálová herečka. Vystupuje se svojí pop-rockovou kapelou Anna Julie Slováčková & Band. V roce 2020 nazpívala jako součást projektu na podporu onkologických dětí s Pokáčem píseň I když jsme plešatý.

Nahrávka vznikla podle knihy Kasey Carlin Zázrak jménem Maggie, vydané nakladatelstvím SiMonaLisa v roce 2020. The Miraculous life of Maggie the Wunderdog © 2020 by Kasey Carlin. Z anglického originálu The Miraculous life of Maggie the Wunderdog přeložila Milica Stanford. Translation © Milica Stanford, 2020. Čte Anna Julie Slováčková. Režie Zuzana Pitterová. Zvuk a hudba Vratislav Hubička. Technická redaktorka Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photo © Hussein, founder of Mashala Shelter. Cover design © Julie Adams. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.