Obálka audioknihy Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp

Aleš Palán

Interpret: Vladimír Kroc
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Další nálož čtyřiceti rad, úsměvných fejetonů, které nenásilně člověka vedou k zamyšlení.

„Znáte to, jak jednou radit začnete, a někdo vám aspoň trochu naslouchá, nevíte, kdy s tím přestat. Nebylo to ovšem tak, že bych čekal na čtenářskou odezvu a podle toho buď psal dál, nebo ne. Jak už jsem v tom razení byl, a nezdálo se mi, že by se tomu Hospodin nějak zásadně vzpouzel, pokračoval jsem rovnou. Ten tlustý sešit, do kterého jsem psal – ano, opravdu propiskou rukou do sešitu – nebyl přece ještě zaplněn.“ Aleš Palán

Dalších čtyřicet fejetonů – nápadů, jak zdokonalit svět, které autor nenavrhuje politikům, ekonomům ani jiným mocným tohoto světa, ale rovnou pánu Bohu. Autor to probral od všedních starostí a nápadů, jako co nás nenaučila autoškola, přes dotaz, kam se ztrácí úsměv až po problém s volbami. Úsměvné poučení, které si poslechnete s chutí a vůbec se nebudete zlobit, že vám někdo nevyžádaně dává rady. Naopak.

ALEŠ PALÁN
Český novinář, publicista a spisovatel. V Brně nedokončil studium pedagogické fakulty a několik let se toulal po Československu. Je jedním ze signatářů Charty 77. V druhé polovině osmdesátých let a na začátku let devadesátých pracoval jako noční hlídač, figurant a kopáč. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice (Lidové noviny, Česká televize, TV Nova, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host,… ) Vedl kurz tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Ve svých knihách se zabývá zejména literaturou, výtvarným uměním, vírou a sportem, známé jsou jeho knižní rozhovory se zajímavými osobnostmi českého kulturního života. Z jeho nejvýznamnějších publikací jmenujme Neboj se vrátit domů (2018), Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (2018), Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech (2016), Tokijské květy (2011). Tympanum vydalo dvě jeho audioknihy rozhovorů se samotáři, Raději zešílet v divočině (2019) a Jako v nebi, jenže jinak (2020), Rady pánu Bohu, jak vylepšit pánu Bohu (2020), Spánek rozumu plodí příšery (2020), Nevidím ani tmu (2021).

VLADIMÍR KROC
Rozhlasový moderátor a publicista. Vystudoval obor Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale kromě krátké doby se mu nikdy nevěnoval. Už během vysokoškolských studií se věnoval rozhlasu a po absolvování povinné vojenské služby nastoupil do Československého rozhlasu, kde je velmi aktivní dodnes. Slyšet ho můžeme v pořadech Večerní Radiožurnál, Hovory, Radiofórum, Den v 60 minutách. Pro svůj příjemný melodický hlas je vyhledávaným moderátorem i společenských akcí (např. na Mezinárodním veletrhu Svět knihy Praha). Je autorem nebo spoluautorem několika knih (např. Orion hlavou dolů; Jižním křížem krážem, Století Miroslava Zikmunda).

Nahrávka vznikla podle knihy Aleše Palána Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp, vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2021. Copyright © Aleš Palán, 2021. Čte Vladimír Kroc. Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Jan Šikl. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Jan Hrubý. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek . Vydalo Tympanum, s. r. o. a nakladatelství Prostor, 2021.

Audiokniha Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp – pokračování vtipné sondy do našich chyb a zbytečných strachů. Autor Aleš Palán, čte Vladimír Kroc.