Obálka audioknihy Německá slovíčka A1-A2

Vydavatel: poslechovaanglictina.cz
Vydáno: 2018
Série: Německá slovíčka

Součástí nahrávky jsou také skripta (dostupná po stažení audioknihy z poličky pouze ve webovém prohlížeči), kde najdete návod jak se učit, výukový plán k doplnění, seznam stop k poslechu, oboustranné kartičky, díky nimž se můžete učit a opakovat i tehdy, když právě nemůžete poslouchat a pro ty, kteří se rádi zkouší, je v každé lekci připraven překladový test s klíčem.

Kurz obsahující 1700 slovíček je založen na kontextovém učení, to znamená, že nebudete poslouchat jen samostatná slovíčka, ale i věty, ve kterých můžete daná slovíčka použít. Díky tomu si samotná slovíčka mnohem lépe zapamatujete.

Jednotlivé lekce jsou rozděleny podle témat a každé obsahuje jiný počet slovíček a vět. Úroveň A1, A2 je začátečnická, je tedy logické, že nejvíce prostoru je věnováno základním vazbám, číslovkám a samotným slovesům, zatímco jiná témata jsou výrazně kratší, protože jsou podrobněji probírána ve vyšších úrovních pokročilosti.

Jak s kurzem nejlépe pracovat? Zvolte si lekci, kterou chcete začít. Každá lekce obsahuje šest stop. Nejprve se u každé lekce seznamte se samotnými slovíčky (stopa 1 a 2). Dále máte k dispozici slovíčko následované příkladovou větou, opět v obou variantách překladu (stopa 3 a 4). Poté přecházíte na celé věty (stopa 5 a 6). Jakmile budete zvládat překládat věty z němčiny do češtiny (lekce 6) v časové pauze před českým překladem, tak jste vyhráli.

U každého bloku platí, že jakmile zvládnete poslech z němčiny do češtiny (lekce 1, 3, 5 – cvičení poslouchejte), přecházíte na překlad z češtiny do němčiny (lekce 2,4,6 – cvičení přeložte).
V rámci jedné lekce nemusíte pracovat se všemi stopami, můžete se více věnovat poslechu, který vám nejvíce vyhovuje. Doporučuji ale poslechnout si všechny stopy dané lekce minimálně jednou.

Německá slovíčka A1-A2 - výuková audiokniha obsahuje poslechový kurz německých slovíček pro začátečníky. Autor Tomáš Dvořáček.

Série Německá slovíčka

Obálka audioknihy Německá slovíčka B1